در بازدید مدیران هلال احمر از سازمان امداد و نجات مطرح شد:

استخدام 70 راننده خودروهای سنگین در هلال احمر/ضرورت هوشمندسازی انبارهای امدادی

مدیران جمعیت هلال احمر صبح امروز 15 فروردین ماه با حضور در سازمان امداد و نجات از بخش های مختلف این سازمان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه آزمون ایثار به دلیل شیوع کرونا و برخی مسائل حدود 2 سال برگزار نشده بود، گفت: این آزمون از حالت برگزاری کشوری که از سوی سازمان امداد و نجات برگزار می شد، خارج شده و به صورت استانی و به بهترین شکل ممکن و با نظارت مربیان سازمان امداد و نجات برگزار شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه به لطف مجموعه هلال احمر و با تلاش های بی وقفه دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر دارندگان درجه ایثار در این جمعیت به کار گیری شدند، اضافه کرد: یکی از بازخوردهای خوب در بازدیدهای نوروزی به کارگیری دارندگان درجه ایثار بود که امیدواریم استمرار پیدا کند.
وی درباره تعیین تکلیف رانندگان خودروهای سنگین در استانها، افزود: با مجوز صادر شده مقرر شده تا در هر استان 2 نفر و در مجموع 70 راننده برای خودروهای سنگین به کارگیری شوند که این افراد از میان نجاتگران دارای درجه ایثار و نجاتگران یک با سابقه بالای 10 سال انتخاب می شوند.
ولی پور تاکید کرد: با دستور دبیرکل جمعیت هلال احمر، برای نجاتگران کادر مستقر در پایگاه های هلال احمر حداکثر امتیاز شغلی اعمال می شود.
وی به دستور العمل داوطلب فداکار خدمت اشاره کرد و افزود:  یکی از نیازهای جمعیت هلال احمر طرح داوطلب فداکار خدمت بود که محقق شده و در اسفندماه به تصویب رسید.
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر،  دستور العملی در زمینه  درجه کارکنان سازمان امداد و نجات در حوزه امداد تدوین شده است که به زودی تقدیم می شود. در زمینه اجرای آیین نامه های اجرایی مدیریت بحران با سازمان مدیریت بحران و با مجموعه دبیرخانه هیات دولت در ارتباط هستیم.
وی گفت: 2 مورد از سامانه های نرم افزاری تا هفته هلال رونمایی خواهد شد و تا پایان این هفته 12 مورد از اولویت های کاری ما مشخص خواهد شد.
ولی پور با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر در تولید چادر به استاندارد رسیده است، بیان کرد: چادرهای هلال‌احمر ایران از چادرهای موجود در سایر کشورها سبک تر است.
رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال‌احمر با وجود راه اندازی هم‌زمان مرکز کنترل، هماهنگی و فرماندهی سازمان امدادونجات هلال‌احمر، اورژانس و مدیریت بحران شهرداری، هنوز فضای فیزیکی eoc سازمان امدادونجات استاندارد لازم را برای فرماندهی عملیات ندارد.

ضرورت هوشمند سازی انبارهای امدادی
دکتر مهراب شریفی سده معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه انبارهای امدادی این روزها به سمت انبارهای هوشمند پیش می رود، گفت: این هوشمندی به مدیران عملیاتی کمک می کند تا در کجا و به چه مقدار از موجودی انبارها استفاده کنند.هوشمند سازی انبارهای امدادی با استفاده از نرم افزار در اولویت کاری ما قرار دارد و لازم است در قالب فراخوان عمومی این نرم افزار از شرکتی معتبر و با پشتیبانی خوب تهیه شود.
وی درباره برگزاری دوره های آموزشی در جمعیت هلال احمر، گفت: آموزش های 2 ساعته، 4 ساعته و 6 ساعته  در حد ارتقای آگاهی افراد قابل قبول است، اما این آموزش ها منجر به مهارت های تخصصی نمی شود.
به گفته شریفی سده، براساس مصوبه ای که از شورای معاونین اخذ شده است، دوره «ام بی ای» با گرایش «مدیریت بحران» برگزار خواهد شد و در این زمینه با جهاد دانشگاهی تفاهم نامه ای امضا شده است و در تلاشیم تا این دوره برگزار شود.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *