ارائه خدمت به ٣٩ هزار نفر در خراسان رضوی با اجرای طرح ملی "ناظران سلامت"

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از ارائه خدمت به ٣٩ هزار نفر در طرح ملی ناظران سلامت و پوشش ۴٩ هزار و ٣١ مکان توسط اعضای داوطلب و جوان هلال احمر خراسان رضوی در این طرح در خطه خورشید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ مجتبی احمدی با اشاره به آغاز طرح "ناظران سلامت" در تفاهم نامه با وزارت بهداشت و با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی در استان از اول آذرماه جاری برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: طرح ناظران سلامت با همکاری مشترک با وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان در سبزوار، نیشابور، تربت جام، گناباد و مشهد و نیز با همراهی بسیج، همزمان با سایر استانها در خراسان رضوی در حال اجرا است.

وی افزود: این طرح به صورت سراسری با حضور ۷۸۶ نفر/روز عضو فعال جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در قالب ۵۴ تیم فعال در ١٣ شعبه اصلی استان انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با تشریح عملکرد گروه‌‌های داوطلب و جوان هلال احمر استان در زمینه بازدید از اصناف و اماکن مبتنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: در طرح ناظران سلامت که پس از اجرای موفق طرح عمران سلامت در حال اجراست، در قالب همکاری جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال احمر با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی استان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای صیانت از سلامت هموطنان و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تلاش می شود.

به گفته احمدی، ارزیابی اماکن و اصناف، آموزش و فرهنگسازی با ارائه توصیه های بهداشتی و ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد دارای بیماری های زمینه ای و آسیب‌ پذیر در مواجهه با کووید ١٩ و توزیع ماسک و مواد شوینده از عمده اهداف و برنامه های این طرح است.

وی افزود: 4530 نفر/ساعت در طرح ناظران سلامت با همکاری نیرو‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی و بسیج در خدمت مردم هستند تا شاهد کاهش زنجیره انتقال بیماری و پیشگیری از شروع بیش از پیش بیماری کرونا و نیل به سلامت عمومی باشیم.

کلمات کلیدی
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *