رئیس جمعیت هلال احمر در برنامه زنده صبح بخیر ایران:

ارائه خدمات هلال احمر در بیش از 1000 شعبه و پایگاه امدادی هلال احمر/ خانه های هلال بخشی ماندگار از دولت و نظام است

رئیس جمعیت هلال احمر در برنامه زنده صبح بخیر ایران، اقدامات این جمعیت از زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکترکریم همتی در برنامه «صبح بخیر ایران» درباره آخرین وضعیت انبار‌های امدادی هلال احمر گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که از قبل انجام شده بود، امروزه انبار‌های هلال احمر وضعیت بهتری نسبت به اوایل سال دارد، شارژ انبار‌ها به لحاظ آمادگی و لجستیک به اندازه۵۰ درصد انجام شده است.

وی افزود: بخشی از اعتباراتی که برای شارژ انبارهای امدادی قرار بود اختصاص پیدا کند، امیدواریم در  روزهای آینده اختصاص داده شود.اقلامی که برای شارژ انبارهای امدادی خریداری میکنیم، بخشی از آن توسط شرکت های زیر مجموعه هلال احمر شارژ می شود و در این زمینه مشکلی وجود ندارد و تنها منتظر تامین اعتبارات برای خرید اقلام هستیم.

خانه‌های هلال بخشی ماندگار از دولت و نظام است

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به راه اندازی خانه های هلال از سوی این جمعیت برای ارتقا آمادگی افراد در زمان بروز حوادث، گفت: خانه های هلال بخشی ماندگار از دولت و نظام است و اعتبارات خاصی می خواهد، در این بخش با محوریت فعالیت داوطلبانه افراد، کار انجام می شود و نیروی استخدامی در این خانه‌های هلال نداریم.

وی ادامه داد: بدون شک برای تجهیز اولیه این خانه ها، تامین وسایل مورد نیاز آموزشی به اعتبار نیاز دارد که در این زمینه رئیس جمهوری دستورات لازم را برای پرداخت اعتبارات به سازمان برنامه و بودجه صادر کردند. اما تا به امروز بودجه مجزایی برای خانه های هلال در اختیارمان قرار نداده اند.تا امروز حدود 4000 خانه هلال آماده شده و به بهره برداری رسیده است.

12 ماه خدمت در هلال احمر

دکتر همتی  با بیان اینکه 12 ماه از خدمت من به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر می گذرد، تاکید کرد: هلال احمرحاشیه هایی در گذشته داشته است که امروزه به کمترین مقدار ممکن رسیده است.در هلال احمر بر انجام کارهای زیر بنایی تمرکز شده است و بخشی که باعث توفیق در این زمینه بوده، استفاده از افرادی که با سیستم هلال احمر آشنا باشند و کار در این جمعیت مردم نهاد را بشناسند که این اتفاق با آمدن مدیرانی که از گذشته در هلال احمر کار می کردند، محقق شد.

فعالیت های هلال احمر برای جلوگیری از شیوع کرونا

دکتر همتی درباره عملکرد جمعیت هلال احمر در ایام شیوع کرونا، گفت: برای کنترل ویروس کرونا طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج، هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی و سایر نهادها کلید خورد، جمعیت هلال احمر براساس تفاهم نامه ای که با وزارت بهداشت داشت  در 2 بخش نظارتی و حمایتی ورود کرد این طرح به صورت روزمره و با قدرت و قوت ادامه دارد.

جمعیت هلال احمر پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به عملکرد این جمعیت پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، بیان کرد: در هلال احمر پیشرفت ها قابل توجه است، البته جمعیت هلال احمر حدود 100 سال سابقه دارد و این جمعیت تاکنون 14 رئیس را به خود دیده است.

وی اظهارداشت: جمعیت هلال احمر در زمینه تجهیزات امدادی و لجستیکی قبل از انقلاب تنها 2 فروند بالگرد داشت اما امروزه این جمعیت در561 پایگاه امدادی و بیش از 500 شعبه و دفتر نمایندگی در سراسر کشور به مردم خدمت می کند. تعداد بالگردها هم به عدد 24 رسیده است و 100 خلبان با جمعیت همکاری دارند .

دکتر همتی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمردر حوزه امداد به شرایط خوب و قابل قبولی رسیده است، عنوان کرد: در حال حاضر 465 نفر به عنوان اعضای تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر در استان ها فعال هستند. در هر استان تقریبا 15 نفر افراد زبده و ورزیده که آموزش های لازم را دیده اند به عنوان اعضای تیم های واکنش سریع این جمعیت فعالیت می کنند.

به گفته وی،برنامه ریزی های لازم برای تشکیل تیم های 9 نفره در 110 شعبه هلال احمر انجام شده است تا شهرهای کوچک هم از خدمات تیم های واکنش سریع بهره مند شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان تاکید کرد: در جمعیت هلال احمر نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، اتفاقات خوب و مبارکی افتاده است و ما تلاش می‌کنیم جایگاه هلال احمر را در دل مردم همیشه تقویت کنیم.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *