آغاز آزمون تربیت مربی پایه با حضور وب کنفرانسی دکتر همتی/ حضور 8 هزار نفر در آزمون تربیت مربی پایه

آزمون تربیت مربی پایه با حضور وب کنفرانسی رئیس جمعیت هلال احمر در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی در مراسم آغاز برگزاری آزمون تربیت مربی پایه  که صبح امروز 20 بهمن ماه برگزار شد، ضمن تشکر از معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و همه افرادی که در برگزاری این آزمون کمک کردند، گفت: زمانی که  موضوع خانه های هلال و تاب آوری مطرح می شود، آموزش؛ یکی از ارکان این مهم است. طبیعتا ارائه آموزش‌ها نیازمند دو ابزار است. گروه هدف خوب، مربیان کار آمد و وسایل کمک آموزشی از الزامات ترویج آموزش همگانی محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر برای ارائه آموزش های همگانی به مردم، مربیان مستعد و خلاق را تربیت می کند، افزود: مردم ما از اهمیت موضوع آموزش همگانی مطلع هستند و مردم آماده اند تا در صورت اعلام فراخوان از آموزش های لازم برخوردار شوند.


آموزش های همگانی به 80 میلیون نفر کار ساده ای نیست
 رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه با کمبود تعداد مربیان برای ارائه آموزش های همگانی مواجه بودیم، اظهارداشت: ارائه آموزش های همگانی به 80 میلیون نفر کار ساده نیست، حتی مطرح شدن آن هم کار سختی است اما معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر این کار را آغاز کرده است.
وی درباره فعالیت های هلال احمر برای گسترش آموزش های همگانی در کشور، گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمان نظام وظیفه منعقد کردیم که بر این اساس، ارائه آموزش های همگانی به 15 میلیون دانش آموز و همچنین ارائه همین آموزش ها به سربازان وظیفه در 40 پادگان 17 استان کشور انجام شد و بخشی از این آموزش‌ها به مردم کشور ارائه می شود که با توجه به شرایط شیوع کرونا، می توان بخشی از آن را به صورت محله محور و یا چهره به چهره انجام داد.
به گفته دکتر همتی، خانه های هلال راه اندازی شد تا با کمک مربیان، هموطنان از آموزش های همگانی بهره مند شوند.
 
تاکید بر ارائه آموزش‌های همگانی از سوی هلال احمر در قانون مدیریت بحران


رئیس جمعیت هلال احمر به بند «الف» قانون مدیریت بحران برای آموزش همگانی، اشاره کرد و افزود: براساس این بند از قانون، بر آموزش همگانی تاکید ویژه ای شده و این وظیفه برعهده جمعیت هلال احمر گذاشته شده است تا این جمعیت با همکاری و همفکری با وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی این کار را انجام دهد.
وی با اشاره به اختصاص بودجه برای خرید لوازم و تجهیزات کمک آموزشی، تاکید کرد: تا پایان سال مبلغی برای  تهیه مانکن و وسایل کمک آموزشی اختصاص داده شده است. مدت زمان کوتاه است، از مدیران عامل می خواهیم تا بسته های کمک آموزشی را تهیه کنند و مربی به صورت عملی آموزش های همگانی را به هموطنان ارائه کند. به علاوه می توان از محل اعتبارات جاری و تملک دارایی هم برای تهیه تجهیزات استفاده کرد تا مراکز استان، شعب و خانه های هلال از وسایل کمک آموزشی برخوردار شوند.
دکتر همتی بیان کرد: اقبال عمومی مردم از آموزش های همگانی بسیار زیاد است به نحوی که برای استفاده از آموزش های ارائه شده در شهرستان کوچکی چون شوش، در خانه هلال تجمع کرده بودند تا آموزش های لازم را فرا بگیرند.

حضور 8 هزار نفر در آزمون تربیت مربی پایه داوطلبی
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه امروز 20 بهمن ماه حدود 8 هزار نفر در آزمون پایانی تربیت مربی پایه داوطلبی که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود،  شرکت می کنند، گفت: این کار،  قدم بسیار خوب و رو به جلو است و این افراد می توانند در اموزش مربیان دیگر موثر باشند. البته شاید تصور بر این باشد که این کار در جامعه دیده نمی شود اما اثر عمیق آن زمانی قابل احساس است که  بحرانی رخ دهد و مردم در این بحران از آموزش ها استفاده کرده و موفق به نجات جان خود و هموطنان شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرد که با تربیت مربیان و ارائه آموزش های همگانی به همه مردم ایران، شاهد ایجاد و داشتن جامعه‌ای تاب آور باشیم که وقوع آن حتمی است.

 

 
سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *