يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > در دیدار مدیرعامل هلال احمر استان یزد و رئیس دانشگاه یزد مطرح شد: هلال احمر جزء سازمان های خوش نام و اصیل مورد قبول جامعه است
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار مدیرعامل هلال احمر استان یزد و رئیس دانشگاه یزد مطرح شد: هلال احمر جزء سازمان های خوش نام و اصیل مورد قبول جامعه است

مدیرعامل و سرپرست معاونت امور جوانان هلال احمر استان یزد در دیداری با رئیس دانشگاه یزد به گفت و گو پرداختند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در دیدار با رئیس دانشگاه یزد اظهار کرد: بازوی توانمند هلال احمر اعضا داوطلب این جمعیت و کانون های جوانان و دانشجویی هستند چه بسا که کانون های دانشجویی هلال احمر تاثیرات بسیار خوبی در جامعه داشتند و تمام سعی و تلاش خود را برای پشتیبانی و حمایت از این مجموعه را خواهیم کرد.
دکتر حرازی زاده با بیان اینکه کانون های دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر به عنوان بهترین جایگاه به منظور ظرفیت سازی و ایجاد فضای صلح و گفت و گو در دانشگاه است، بیان کرد: دانشجویان عضو هلال احمر می توانند هر کجا فضای صلح و دوستی و ادب خدشه دار شده است پیش قدم باشند.
وی افزود: كانونهاي دانشجويي بايد فعاليتهاي خود را در قالب برنامه هاي عام المنفعه و آموزش هاي امداد و نجات كه هدف به وجود آمدن كانونهاي دانشجويي هستند انجام دهند.
مدیرعامل هلال احمر استان یزد تصریح کرد: دوران جواني دوران طلايي رشد ابعاد معنوي انسان است كه اگر  نسبت به آن بي اعتنا باشیم، دست يافتن دوباره به آن محال است و دانشگاه ها نقش اساسي در تحولات و شكل گيري شخصيت انسانها دارند.
در ادامه این جلسه سید جواد میرحسینی سرپرست معاونت امور جوانان هلال احمر استان یزد با ارائه گزارش از فعالیتهای کانون های دانشجویی هلال احمر استان و اهداف و شعارهای هلال احمر، گفت: دانشگاه یزد از بدو ورود کانون های هلال احمر را تشکیل داد و از پر رونق ترین کانون های محسوب می شود و امیدواریم در ادامه بتوانیم این همکاری را بیشتر کنیم.
میرحسینی خواستار تنظیم تقویم سالانه از فعالیتهای هلال احمر و دانشگاه یزد شد و اظهار کرد: اعضای کانون دانشجویی می تواند بعد از کسب آموزش های امدادی به عنوان امدادگر هلال احمر با جمعیت ارتباط و فعالیت خود را ادامه دهند.
سرپرست معاونت امور جوانان هلال احمر یزد افزود: در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی می بایست برنامه های کیفی و بیشتری را با همکاری کانون های دانشجویی انجام دهیم .
در پایان جلسه دکتر اولیاء رئیس دانشگاه یزد ضمن تشکر از مدیرعامل و معاون امور جوانان هلال احمر یزد و قدردانی از خدمات هلال احمر استان یزد بیان کرد: تمام موارد مطرح شده دغدغه مجموعه دانشگاه نیز هست و امیدواریم با همکاری هلال احمر بتوانیم آنها را برطرف کنیم.
رئیس دانشگاه یزد گفت: جمعیت هلال احمر جزء سازمان های خوش نام و اصیل و مورد قبول جامعه است و مورد اعتماد مردم می باشد و جای خوشحالی است بتوانیم این همکاری را ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه در برنامه های کاروان سلامت دانشگاه می تواند همکاری های خوبی با هلال احمر داشته باشد افزود: می توان از ظرفیت دانشگاه نیز در ارائه خدمات سلامت استفاده کرده و اینگونه فعالیت ها را گسترش دهیم. ما آمادگی داریم یک پایگاه به صورت کامل در تمامی زمینه ها در دانشگاه برقرار و فعالیت کنیم.
دکتر اولیا تصریح کرد: کانون های دانشجویی می توانند به عنوان گروه های همسان آموزش های لازم را به هم گروه های خود ارائه دهند و با توجه به نیازهای موجود در جامعه می توان دوره های تخصصی در زمینه های مذکور را به صورت پایلوت در کانون های دانشجویی هلال احمر برگزار کرد.
وی همچنین خواستار برگزار شدن مانورهای امدادی در دانشگاه ها شد و خاطر نشان کرد: ایجاد غرفه های هلال احمر در بدو ورود دانشجویان جدید موثر بوده و دانشجویان را با اهداف هلال احمر آشنا و افراد بیشتری را عضو این مجموعه می کند.


١٣:٠٠ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٠٩    /    تعداد نمایش : ١٢٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج