پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > با حضور اعضای جوان هلال احمر از سراسر کشور برگزار شد: افتتاحیه اولین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی در آذربایجان شرقی
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور اعضای جوان هلال احمر از سراسر کشور برگزار شد: افتتاحیه اولین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی در آذربایجان شرقی

با حضور بیش از 160 نفر از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نخستین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت در شهرستان مراغه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، صبح روز یکشنبه 26 فروردین با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و با شرکت بیش از 160 نفر از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نخستین همایش کشوری ارتقا سواد سلامت در هتل بزرگ شهرستان ویژه مراغه آغاز شد.
پتانسیل و توانمندی قشر جوان؛ مهم ترین ارکان پیشرفت کشور
سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در رابطه با برگزاری این همایش ملی بیان کرد: پتانسیل و توانمندی قشر جوان به عنوان یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت هر کشور و همچنین ظرفیت سازمان جوانان هلال احمر در سطوح بین المللی بر کسی پوشیده نیست.
کنعانی با اشاره به اجرای برنامه استراتژی YES توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: طرح ملی ارتقای سواد اجتماعی می توان به عنوان نماد عینی و عملی سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در موضوعات اجتماعی؛ فرهنگی؛ بهداشتی و سلامت توسط اعضای جوانان هلال احمر نام برد که بدون شک به عنوان آغاز فعالیت های جدی جوانان و تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل است.
وی با اشاره به اجرای اولین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی با محوریت پیشگیری از سرطان و اعتیاد توسط جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این همایش سه روزه در قالب کارگاه های جامع سیتماتیک آموزش و ارتقاء سلامت SHEP MODEL  که مدلی بومی برای کشور محسوب می شود و با تربیت اعضای جوان و علاقه مند در جهت افزایش سواد سلامت جامعه؛ در بهبود و ارتقاء سلامت کشور موثر خواهد بود.
وی در ادامه تصریح کرد: سیستماتیک و جامع بودن این طرح آموزشی و همچنین قابلیت پایش و ارزشیابی آن باعث ویژگی منحصر به فرد این مدل آموزشی و کاربردی شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در پایان افزود: این طرح با پیشنهاد کانون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای اولین بار در سطح کشوری برگزار می شود که اعضای جوانان در این همایش با سرفصل های بهداشتی و سلامت آشنا می شوند.
تلاش جوانان جمعیت هلال احمر  برای کاهش آلام بشری
ظفر محمدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه در آیین افتتاحیه همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی با اشاره به حضور موثر جوانان جمعیت هلال احمر در حوزه های اجتماعی گفت: فعالیت اعضای جوانان در این زمینه می تواند در کاهش
محمدی با اشاره به اینکه اعتیاد به عنوان یکی از مشکلات اساسی جامعه محسوب می شود، افزود: این همایش در راستای برنامه های اجتماعی کشور در الویت قرار گرفته و امیدواریم با تلاش جوانان هلال احمر شاهد کاهش بخشی از دردها و آلام بشری باشیم. 
وی خاطرنشان کرد: جوانان فرهیخته هلال احمر با افزایش پایگاه های آموزشی در زمینه ارتقاء سواد سلامت اجتماعی و تداوم اجرای برنامه های علمی در این زمینه، در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواهند بود.
 تلاش جهادی جوانان در جهت پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر
آیت الله محمدتقی پورمحمدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه در آیین افتتاحیه همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی در مراغه گفت: حضور اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان فعالین اجتماعی در پیشرفت مسائل روزمره اجتماعی بسیار موثر و مفید خواهد بود.
وی با اشاره به بعثت رسول اکرم (ص) افزود: شما جوانان در عصر ظهور حجت حضرت مهدی (عج) با همراهی ولایت فقیه باید در جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف ایران اسلامی جهاد و تلاش کنید
اعتیاد چهارمین بحران دنیا
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی در آیین افتتاحیه همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی در مراغه با معرفی مهم ترین امور اجتماعی کشور در زمینه اعتیاد افزود: اعتیاد به عنوان چهارمین بحران در دنیا باعث ایجاد اختلالات سهمگین شده است.
سردار نصرتی از اعتیاد به عنوان جنگ بدون مرز یاد کرد و گفت: بزرگترین ابزار جنگ نرم و چهارمین عامل مرگ و میر در کشور مصرف و اعتیاد به مواد مخدر است.
وی خاطرنشان کرد: در دنیا هیچ کشوری از این بلای خانمان سوز در امان نیست و بر اساس نظرسنجی ها بیش از 90 درصد مردم نگران شیوع اعتیاد در کشور هستند.
وی با اشاره به اصول اخلاق اسلامی در جامعه و از بین رفتن سرمایه های اجتماعی تصریح کرد: باید از ظرفیت نیروی جوانان و نخبگان جامعه با برنامه ریزی به نحو احسن در جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی استفاده کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر یادآور شد: با حضور و تلاش شما جوانان هلال احمر با یک جنبش عظیم می توانیم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام های موثری برداریم.
جوانان و دانشجویان موتورهای محرک اجتماع هستند
دکترسید هادی  موسوی جانشین مدیر عامل و معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جوانان و دانشجویان موتورهای محرک اجتماع هستند، خاطرنشان کرد: آموزش و پیشگیری نقش بسزایی در پیشرفت هر مجموعه و کشور دارد.
موسوی به اینکه جوانان به عنوان مدیران و رهبران موفق در جامعه هستند، تاکید کرد و افزود: در این جهان بحران زده که سلامت آن به خطر افتاده برگزاری این گونه دوره های آموزشی با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقای سلامت جامعه بسیار کاربردی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و عام المنفعه با حضور اعضای جوان فعال در زمینه مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از پیشرفت آسیب های اجتماعی می تواند در این زمینه با راه اندازی همایش های علمی و کاربردی اقدامات چشمگیری در جامعه ایجاد کنند.
امنیت و سلامت برای هر جامعه مهم و ضروری است
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در آیین افتتاحیه نخستین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی در مراغه سخن می گفت ، با اشاره به اینکه اعتیاد اولین آسیب های اجتماعی کشور است، گفت: دو نعمت امنیت و سلامت برای هر جامعه بسیار مهم و ضروری است.
دکتر طاهر اقدم با تکریم و احترام از شهدای مدافع حرم یاد کرد و افزود: امنیت کشور ایران را مدیون ایثار و گذشت شهدای عزیز و گرانقدر مدافع حرم هستیم.
وی سلامتی را جزء یکی از اصلی ترین و مهم ترین نعمت های خداوند تلقی کرد و افزود: زمانی انسان ها به سلامتی اهمیت می دهند و توجه می کنند که آن را از دست داده اند.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت و درمان در سال جاری خاطرنشان کرد: افزایش سطح سواد سلامت و اجتماع محور کردن آن در زمینه پیشگیری از بروز بیماری ها و تحمیل هزینه های سنگین بسیار کاربردی و موثر است.
دکتر طاهر اقدم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه آسیب های اجتماعی تصریح کرد: اعضای جوانان هلال احمر نیروهای بسیار توانمندی هستند که در کاهش پیشگیری از این نوع آسیب ها می توانند برنامه و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی متنوعی برگزار کنند.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: همه آحاد مردم علی الخصوص جوانان و علما با استفاده از تریبون هایی که در اختیار دارند، می توانند با ارائه برگزاری کارگاه های آموزشی گامی موثر در کمک به جامعه در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بردارند.


١٠:١٧ - دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦١٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج