پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان: هلال احمر متولی خدمت رسانی در داخل و خارج مرزها در اربعین است/ اجرای پویش یکصدهزار نفری اربعین
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان: هلال احمر متولی خدمت رسانی در داخل و خارج مرزها در اربعین است/ اجرای پویش یکصدهزار نفری اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی متولی تمامی امور در خارج از مرزهای ایران است و بحث اسکان، امداد و نجات و بهداشت و درمان را در این زمینه در بیرون مرزهای کشور بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احر خوزستان، دکتر علی خدادادی در نشست شورای معاونان جمعیت هلال احمر خوزستان که با حضور رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان برگزار شد، اظهار کرد: در بحث اربعین در دو حوزه امداد و نجات فعالیت می کنیم اما در حقیقت همه بخش های هلال احمر در فعالیت های درون مرزی و برون مرزی درگیر خواهند بود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر متولی تمامی امور در خارج از مرزهای ایران است و بحث اسکان، امداد و نجات و بهداشت و درمان را در این زمینه بر عهده دارد و درون مرزها تولیت کار را در اجرای وظیفه امداد و نجات به عهده داریم و در حوزه بهداشت و درمان به عنوان دستگاه معین در کنار دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان متولی اصلی انجام وظیفه خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: با توجه به تجربیات گذشته و توسعه زیرساخت ها نگاه روبه رشدی در بحث اربعین حاکم شده است ولی به دلیل شرایط اقلیمی و تغییرات ناشی از زمان، بحث گرما را در اربعین خواهیم داشت که ما باید آمادگی لازم را برای این امر داشته باشیم البته با توجه به شرایط آب و هوایی، احتمالاً امسال مشکل خاصی از نظر تغییرات اقلیمی نداشته باشیم.

دکتر خدادادی گفت: امسال شرایط بهتری نسبت به سال گذشته خواهیم داشت اما نقایصی هست که نیاز به هماهنگی های بیشتر بین دستگاه های مرتبط با بحث اربعین وجود دارد تا شرایط بهتری را برای زائران اربعین فراهم کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی پویش 100 هزار نفری اربعین توسط جمعیت هلال احمر خوزستان، گفت: خلاقیتی که در هلال احمر طراحی شده، پویش 100 هزار نفری اربعین به منظور زمینه سازی برای مقابله با آسیب های اجتماعی و خودامدادی در مسیر پیاده روی این حرکت عظیم فرهنگی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: این پویش یک حرکت فرهنگی برای جوانان و بستری مناسب برای استفاده از این امر است که در حوزه خودامدادی و دیگر امدادی می توانند خدمات ارائه کنند.

دکتر خدادادی با اشاره به ضرورت تقویت جنبه مردمی پیاده روی اربعین، تصریح کرد: باید زمینه مردمی شدن اربعین را فراهم و آن را از حالت دولتی بودن خارج کنیم.

کارنامه درخشان هلال احمر در اربعین حسینی 95

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود موسوی؛ رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان نیز در این جلسه با تجلیل از خدمات هلال احمر در اربعین سال گذشته به زائران حسینی، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر کارنامه درخشانی در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی سال گذشته از خود به جا گذاشت.

وی افزود: هرکجا نیاز به کمک داشتیم هلال احمر روی ما زمین نینداخت و به ما کمک کرد و این کمک ها از دید صاحب اربعین پنهان نخواهد ماند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان تصریح کرد: 800 موکب در استان خوزستان برای خدمت رسانی در ایام اربعین حسینی به زائران امام حسین(ع) راه اندازی می شود که همه این موکب ها مردمی هستند.

حجت الاسلام موسوی گفت: تا کنون بیش از 97 درصد موکب های استان با تشکیل پرونده شناسنامه دار شدند که این کمک بزرگی به ما است.


١١:٢٠ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٠٨٠    /    تعداد نمایش : ١٧٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج