پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > به میزبانی هلال احمر خرامه برگزار شد؛ دوره آموزش منطقه ای اقدامات پیش بیمارستانی ویژه خواهران
 


  چاپ        ارسال به دوست

به میزبانی هلال احمر خرامه برگزار شد؛ دوره آموزش منطقه ای اقدامات پیش بیمارستانی ویژه خواهران

دوره آموزش تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی با حضور 30 تن از بانوان امدادگر شهرستان های شیراز، مرودشت، ارسنجان و خرامه از 19 شهریور ماه به مدت چهار روز به میزبانی جمعیت هلال احمر خرامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ این دوره آموزش منطقه ای با هدف ارتقاء سطح دانش و مهارت عملی بانوان امدادگر در زمینه خدمت رسانی به آسیب دیدگان حوادث برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر خرامه در این خصوص گفت: این دوره آموزشی به مدت چهار روز در دبیرستان شبانه روزی کوثر شهرستان خرامه برگزار شد.

محسن صباغ نژاد اظهار کرد: مباحث آموزشی این دوره را آناتومی، CPR، تروما، رگ گیری، آتل بندی، بانداژ، لوله گذاری، فوریت های نجات درمانی، تثبیت پزشکی مصدوم، تریاژ، ارزیابی صحنه و محیط حادثه، آسیب های شایع پس از سوانح و مراقبت های آن، انتقال مصدوم به صورت تخصصی و داروشناسی شامل می شد.

صباغ نژاد افزود: در آئین اختتامیه این دوره مسئولان شهرستانی و استانی حضور داشتند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر فارس در این آئین گفت: بانوان نقش محوری در گسترش فعالیت های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر دارند.

طیب طاهرزاده داوطلب محور بودن را شاخص ویژه فعالیت های جمعیت هلال احمر اعلام و تاکید کرد: خدمات داوطلبانه، سرمایه های اجتماعی جمعیت هلال احمر را افزایش داده است.

طاهرزاده با اشاره به اولویت فعالیت های آموزشی در جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر باید با فراگیری آموزش های جامع و استاندارد، نماینده شایسته ای برای این جمعیت در عرصه خدمت به مردم و به ویژه آسیب دیدگان حوادث باشند.

حسین آرگیو فرماندار خرامه نیز در این مراسم با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در خدمت به جامعه هدف حد و مرزی نمی شناسد، گفت: آرم و نشان جمعیت هلال احمر پیام آور آرامش و خدمت به هم نوع است.

به پذیرفته شدگان در آزمون پایانی این دوره گواهی نامه اعطاء خواهد شد.


١٢:٥٦ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٦٥٣    /    تعداد نمایش : ١٧٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج