يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > رئیس جمعیت هلال‌احمر با رئیس اجرائیه افغانستان در کابل دیدار کرد/ فعالیت‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران در ولایات افغانستان افزایش می‌یابد
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال‌احمر با رئیس اجرائیه افغانستان در کابل دیدار کرد/ فعالیت‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران در ولایات افغانستان افزایش می‌یابد

رئیس جمعیت هلال‌احمر در سفری به کابل با هدف افزایش هماهنگی‌ها و تعاملات بشردوستانه با دکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر علی‌اصغر پیوندی در این دیدار با اشاره به اینکه این جمعیت از گذشته در ولایات قندهار و نیمروز افغانستان مراکز درمانی داشته است؛ گفت: این مراکز خیلی موثر و فعال نبوده‌اند و لذا در این سفر به منظور فعالیت بیشتر و موثرتر این مراکز مذاکره خواهیم کرد.
وی با اشاره به روابط حسنه فرهنگی- تاریخی ایران و افغانستان، گفت: هلال‌احمر ایران به عنوان یک نهاد مستقل آماده ارائه کمک‌های بشردوستانه به‌خصوص در زمینه ایجاد مراکز درمانی و راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی برای مردم افغانستان است.
رئیس اجرائیه افغانستان افزود: هلال‌احمر ایران همچنین آماده انجام اقدامات عملیاتی در حوزه‌های درمانی و آموزشی با افغانستان است و در این زمینه با وزارت بهداشت و ادارۀ هلال‌احمر افغانستان ارتباط نزدیکی دارد.
عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی افغانستان هم در این دیدار از همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با مردم و حکومت افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه بهداشت و آموزش و پرورش قدردانی کرد.
وی گفت: دو کشور از روابط و مناسبات خوبی برخوردار هستند و انتظار می‌رود با امضای توافق‌نامه‌های تازه این روابط هرچه بیشتر گسترش یابد.
رئیس اجرائیه افغانستان با اشاره به میزبانی خوب ایران از میلیون‌ها مهاجر افغانی، خاطرنشان کرد: افغانستان آمادگی دارد تا تسهیلات لازم را برای کار مشترک جمعیت‌های هلال‌احمر افغانستان و ایران فراهم کند تا در برنامه‌های مشترک و همکاری‌های دو نهاد وقفه‌ای به‌وجود نیاید.
گفتنی است بیش از 2 میلیون پناهجوی افغان در ایران هستند و هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و فدراسیون بین‌المللی خدمات متعددی به آنها ارائه می‌کند.


١٣:٥١ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٤١    /    تعداد نمایش : ٤٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج