يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > همیشه به دنبال تعامل نزدیک با اصحاب رسانه هستیم/ آبرسانی به ۵۰۲ روستای درگیر خشکسالی در طرح «نذر آب»
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد:

همیشه به دنبال تعامل نزدیک با اصحاب رسانه هستیم/ آبرسانی به ۵۰۲ روستای درگیر خشکسالی در طرح «نذر آب»

رئیس جمعیت هلال‌احمر در اختتامیه نخستین جشنواره مداد قرمز همزمان با بزرگداشت روز خبرنگار، با تشریح جزئیات آغاز «کمپین نذر آب» در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی از هزینه 170 میلیارد ریالی برای تامین بسته غذایی برای نیازمندان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر علی‌اصغر پیوندی در نخستین جشنواره مداد قرمز همراه با بزرگداشت روز خبرنگار با حضور ۴۰۰ نفر از اصحاب رسانه و روزنامه نگاران، گفت: خوشحالم که در این روز فرصتی برای قدردانی از خبرنگاران که در جست و جوی شفاف سازی و حل کردن مشکلات هستند، فراهم شد و همه این را می‌دانیم که حساسیت های عرصه خبرنگاری زیاد است.
وی با اشاره به حرکت هلال‌احمر در برگزاری جشنواره مداد قرمز،  اظهار کرد: باید دبیرخانه‌ای برای جشنواره مداد قرمز تشکیل شود تا با تعامل و ارتباط بیشتر بتوانیم این جشنواره را در سال‌های آینده نیز پیش ببریم و در این زمینه لازم است تا نقاط قوت و ضعف را دید و در جهت رفع نقاط ضعف تلاش کرد.
دکتر پیوندی افزود: با توجه به وظایفی که هلال‌احمر برعهده دارد، باید بتوانیم از رسانه‌های بین‌المللی نیز استفاده کنیم تا این جشنواره با قوت و قدرت بیشتری پیش‌برود و در این زمینه هلال‌احمر به دنبال تعامل نزدیک با اصحاب رسانه است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: سرمایه اجتماعی و ارتباطی که هلال‌احمر با مردم دارد، بسیار مهم است و این مهم نباید آسیب ببیند و هر اندازه این رابطه مستحکم‌تر شود، به نفع مردم و جامعه است.
وی ضمن تبریک روز خبرنگار و نکوداشت خبرنگار شهید صارمی، افزود: بدون شک در این راه خدمت گسترده و پیچیده خبرنگاران، ممکن است اتفاق‌هایی رخ داده و امنیت شغلی خبرنگاران به‌خطر بیفتد و لذا این شغل حساسیت‌های بسیاری به دنبال دارد و در راه خدمت هلال‌احمر خبرنگاران و اصحاب رسانه باید به ما کمک کنند تا مردم اطمینان و اعتماد بیشتری به ما داشته باشند.
آغاز توزیع بسته های غذایی به ارزش 170میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان
رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین درباره آغاز کمپین نذر آب در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی که با مشکلات خشکسالی مواجه شده‌اند، گفت: هلال احمر با توجه به وضعیت بخش‌هایی از این استان‌ها که بحرانی شده است، بر اساس وظیفه ذاتی خود به کمک این مردم می‌پردازد.
وی اظهار کرد: کمپین نذر آب که از ۱۶ مرداد آغاز شده دارای سه محور است و شامل ارسال آب به صورت آب آشامیدنی و توزیع تانکر آب در ۵۰۲ روستا که احتیاج فوری به آب داشتند، می‌شود. همچنین ۵۰ هزار بسته غذایی میان نیازمندان توزیع می شود که مبلغ ریالی آنها تا کنون 170 میلیارد ریال از منابع داخلی هلال احمر بوده است.
دکتر پیوندی با اشاره به اینکه بخش سوم فعالیت‌های هلال‌احمر در کمپین نذر آب، اعزام پزشکان داوطلب و کاروان های سلامت است، افزود: این پزشکان با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، خدمات درمانی رایگان ارائه می‌کنند.
وی اعلام کرد:‌ هموطنان می‌توانند برای کمک به آسیب‌دیدگان خشکسالی در این سه استان، عدد ۴ را به سامانه ۲۰۹۹۹۹۹ ارسال و هزینه روزانه یک بطری آب معدنی را تقبل کنند.


١٦:٥١ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٥٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج