يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مراجعه قریب 9 هزار زائر به مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در مدینه
 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در مدینه منوره خبر داد:

مراجعه قریب 9 هزار زائر به مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در مدینه

مسئول مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در مدینه منوره درباره تعداد مراجعات از ۲۷ تیرماه تاکنون به این مرکز، گفت: تاکنون ۸ هزار و ۸۹۵ به درمانگاه‌های هلال‌احمر ایران مراجعه کرده‌اند و خوشبختانه تاکنون مشکل و بیماری خاصی در میان زائران حاضر در مدینه مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت؛ علی ترکان درباره برنامه‌ریزی انجام شده برای ارائه خدمات درمانی به زائران در مدینه منوره، گفت: کادر درمانی هلال‌احمر ایران در 4 مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در حج 97 در 4 هتل جلنار الطیبه، مکارم پلازا ، رویال مکارم و جلنار السلام در مدینه که محل تجمع بیشترین زائران ایرانی است و به علاوه در سه درمانگاه شبانه‌روزی و یک درمانگاه 16 ساعته  به هموطنان ارائه خدمت می‌کنند.
وی افزود: مجموع  کادر پزشکی مدینه منوره  شامل 18 پزشک عمومی، داخلی، متخصص زنان، طب اورژانس، اعصاب و روان و تکنسین دارویی و پزشک اعزام (عمدتا عرب زبان)، برای هماهنگی اعزام بیماران به بیمارستان‌های سعودی فعالیت دارند و هچنین 6 پرستار خانم در این مراکز مشغول خدمت‌رسانی هستند.
مسئول مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در مدینه منوره تصریح کرد: 4 دستگاه آمبولانس به همراه تکنسین دارویی برای اعزام بیماران به بیمارستان در نظر گرفته شده و خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد.
ترکان افزود: تاکنون خدمات خوب و مطلوبی به زایران ارایه شده است و مشکل و بیماری حادی وجود ندارد؛ غالب بیماران به دلیل دردهای عضلانی ، فشار خون، سرماخوردگی و ...مراجعه داشته اند.
وی درباره نحوه پذیرش زائران نیز اظهار کرد: در این مراکز بیمار ابتدا با ارائه کارت زائر یا شماره ملی خود پذیرش و مشخصات وی روی سامانه درمانی زائران از سوی پزشک معالج دریافت می‌شود؛ دراین سامانه سوابق پزشکی فرد در پرونده‌ای که قبل از سفر در ایران تشکیل داده، ثبت شده است.
مسئول مرکز پزشکی مدینه منوره افزود: در مرحله بعد، بیمار از سوی  پزشک معاینه می‌شود و به دنبال آن برای دریافت نسخه به داروخانه مراجعه می‌کند و در صورتی که بیمار نیاز به بستری موقت داشته باشد، در همین محل بستری می شود و اگر نیاز به مراقبت های بیمارستانی داشته باشد، با هماهنگی با وزارت بهداشت عربستان ، بیمار برای رسیدگی و درمان به بیمارستان های مدینه انتقال می یابد.
وی افزود: از تعداد مراجعه کنندگان، حدود ۵۱ نفر به بیمارستان های سعودی اعزام شده اند که از این تعداد نیز فقط ۲ نفر همچنان بستری هستند و آمار ذکر شده مداوا شده‌اند.


١١:٠٠ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٤٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج