يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > افزایش آگاهی بیماران و کاهش عوارض ناشی از بیماری با ارایه برنامه صحیح تغذیه
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس تغذیه در مرکز جامع توانبخشی هلال احمر عنوان کرد:

افزایش آگاهی بیماران و کاهش عوارض ناشی از بیماری با ارایه برنامه صحیح تغذیه

کارشناس تغذیه در مرکز جامع توانبخشی گفت: در این مرکز برنامه های غذایی مناسب به افراد دارای انواع بیماری های متابولیک مانند دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی و سکته مغزی، ضایعه نخاعی و دیگر بیماری‌ها ارایه می شود.

گلنوش عصاری، کارشناس تغذیه در مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت رسمی و جدی کلینیک تغذیه از حدود 3سال پیش تاکنون، اظهار کرد: ارایه خدمات در واحد تغذیه مرکز جامع توانبخشی، به عنوان درمان مکمل در کنار طب نوینی که برای افراد انجام می شود، بسیار کمک کننده است.
این کارشناس تغذیه با تاکید بر تاثیر مثبت نحوه صحیح تغذیه در جلوگیری از پیشرفت بیماری های مختلف، عنوان کرد: در این کلینیک تلاش می کنیم تا در کنار خدمات عمومی تغذیه، به وسیله یک برنامه غذایی مناسب که با توجه به نوع بیماری و نواقص ناشی از آن مانند قطع عضو و ...، تنظیم شده است، از بروز آسیب های بعدی و هزینه های درمانی بالاتر جلوگیری کنیم.
عصاری در ادامه تاکید کرد: در این مرکز برنامه های غذایی مناسب به افراد دارای انواع بیماری های متابولیک مانند دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی و سکته مغزی، ضایعه نخاعی و دیگر بیماری ها ارایه می شود.
وی با اشاره به اینکه برخی از خدمات واحد تغذیه در این مرکز با هدف افزایش آگاهی بیماران ارایه می‌شود، خاطر نشان کرد: این خدمات منجر می شود که با استفاده از تغذیه سالم در کنار تلاشی که توسط کاردرمانگر و فیزیوتراپ برای فرد انجام می شود؛ مانع از پیشرفت بیماری و افزایش تحلیل عضلانی بیمار شویم.
این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: در این مرکز علاوه بر خدمات عمومی تغذیه مانند رژیم‌های غذایی چاقی و لاغری، پایش رشد کودکان و نوجوانان، تنظیم رژیم های مربوط به بارداری و شیردهی، سالمندان و ...، تنظیم رژیم های مربوط به بیماری‎های کلیوی نیز انجام می‌شود.
عصاری با اشاره به استفاده از تجهیزات مدرن و دستگاه های پیشرفته در واحد تغذیه مرکز جامع توانبخشی هلال احمر، عنوان کرد: این مرکز مجهز به ترازوی ویژه برای معلولان ویلچر نشین است که توانایی ایستادن ندارند و همچنین دارای دستگاه دیگری بنام Body Analyzer است که درصد چربی، عضله و آب بدن افراد را بررسی می کند.
وی با بیان این مطلب که افراد زیادی از جمله ورزشکاران برای آگاهی و کنترل بافت عضلانی خود به این مرکز مراجعه می کنند، گفت: اشخاصی که تمایل به کاهش یا افزایش وزن خود دارند و همچنین افرادی که به دلیل بیماری خود دچار تحلیل عضلانی شده اند، به کمک این اطلاعات متوجه وضعیت درون بدن خود می شوند و سپس با استفاده غذایی و تمرین‌های ورزشی مناسب از بروز مشکلات بعدی ممانعت می شود.
کارشناس تغذیه در مرکز جامع توانبخشی عنوان کرد: با شناسایی شایعترین بیماری ها در بین مراجعه کنندگان به این مرکز، بروشور خاص آن بیماری مانند سکته مغزی، قطع عضو، دیابت، ام اس، ضایعات نخاعی و ... تهیه شده است؛ تا بیماران به این طریق بتوانند اطلاعات عمومی و ضروری در مورد تغذیه خود را کسب کنند.
عصاری با اشاره به همکاری این واحد با کلینیک‌های‌ بیماران قطع عضو و سکته مغزی است در کنار دیگر کارشناسان مرکز توانبخشی، خاطرنشان کرد: پس از بررسی وضعیت بیماران، مشاوره و نکات تغذیه ای ویژه به افراد ارایه می شود، تا بتوانند بیماری های خود را با رعایت برنامه صحیح تغذیه در یک سطح مشخص نگه داشته و با مصرف نادرست غذاها آسیب بیشتری به بدن وارد نکنند.

 


١٤:٥٥ - يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٧١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج