يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > پیشگامی جوانان هلال احمر در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان جوانان هلال احمر:

پیشگامی جوانان هلال احمر در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد و رونمایی از کتاب "آموزش پیشگیری، کنترل و درمان اعتیاد" در تبریز بر رفع آسیب های اجتماعی با کمک جوانان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکتر مسعود حبیبی روز شنبه 22 اردیبهشت در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در تالار مرکز کشوری مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز NPMC گفت: بیش از 150 سال پیش هانری دونان در چنین روزهایی  صلیب سرخ جهانی را پایه گذاری و تاسیس کرد، جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ بزرگترین جمعیت بشر دوست در دنیا بوده و در این مدت همواره انسانها و افراد زیادی به این مجموعه پیوسته و ارائه خدمت کرده اند و هنوز هم یکی از پرطرفدارترین نهادهای بشردوست در سطح دنیا هست.

وی به علل گرایش مردم دنیا به هلال احمر و صلیب سرخ اشاره کرد و افزود: یکی از علل گرایش مردم به هلال احمر و صلیب سرخ اهداف و اصول والای حاکم بر این جمعیت است. مهمترین اصل در هلال احمر اصل انسانیت است انسانی که خلیفه الله است اصل بی طرفی و بی غرضی باعث شده که ما در خدمت همه مردم باشیم. کمک به تسکین آلام بشری و تکریم انسانها و حفظ جان انسانها و گسترش صلح و دوستی از اهداف والای جمعیت هلال احمر است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: جوانان در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی پیشگام بوده اند و بایستی فرهنگ تکریم مقام شامخ استاد و معلم در بین جوانان نهادینه شود، اگر ما بر اساس فرمایش حضرت علی (ع) «مَن عَلّمني حَرفاً، فقد صَيَّرني عبداً»، به اساتید و دانشمندان رجوع کنیم بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی برطرف خواهد شد .

دکتر حبیبی سپس به تشریح دغدغه ها مقام معظم رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی پرداخت و ابراز کرد: جمعیت هلال احمر چندین سال است بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث کاهش آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده و با نگاهی متفاوت و با ابداع شیوه های جدید با کمک اساتید دانشگاه علوم پزشکی برنامه ها و کارگاهها و دوره های متعددی را با شرکت خیل عظیم جوانان آغاز کرده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر خاطر نشان کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به واسطه داشتن کانون های متعدد با جوانان در ارتباط است و در این خصوص 12 هزارکانون جوانان، هزار و 200 کانون دانشجویی، 800 کانون جوانان آزاد، 200کانون طلاب، 9هزار و 600 کانون در دبیرستانها در سطح کشور فعال است قریب به 2 هزار نفر مربی با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی  در سراسر کشور آموزش داده شده است.

دکتر مسعود حبیبی در پایان با آرزوی رفع معضل اعتیاد در سایه آگاهی بخشی به جوانان گفت: بایستی فرصتهای لازم برای نیروهای جوان در کشور فراهم شود تا با کمک این قشر عظیم معضلات اجتماعی رفع گردد و ما در جمعیت هلال احمر هم در همین راستا در طرح ملی  پیمان، بعد از آموزش 1000نفرمربی توانستیم  52 هزار نفر از اعضای جوانان را در سراسر کشور با آسیب اجتماعی مواد مخدر و اعتیاد آشنا کنیم و آموزش های لازم را ارائه دهیم .


١٥:٤٤ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٨٣٤    /    تعداد نمایش : ٧٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج