پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > ۵۰۰ هزار نفر از مردم استان تهران در هفته کوه پیمایی می کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل هلال احمر استان تهران:

۵۰۰ هزار نفر از مردم استان تهران در هفته کوه پیمایی می کنند

 مدیرعامل هلال احمر استان تهران گفت: هر هفته ۵۰۰ هزار نفر از مردم استان تهران در کوهستان های این استان حضور یافته و کوه پیمایی می کنند.

به گزارش خپایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری مهر، حسین کتابدار صبح جمعه در مراسم افتتاح پایگاه امداد و نجات کوهستانی «کلکچال» در شمال تهران گفت: این پایگاه چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستانی در استان تهران است، پیش از این پایگاه های امداد و نجات در «شیرپلا» ، «قوچک» و «دربند» راه اندازی شده و این پایگاه به همت شهردار منطقه یک تهران و با قرار دادن ساختمان، به عنوان  چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستانی فعال شد.

وی افزود: وضعیت پایگاه های امداد و نجات کوهستان بسیار سخت است، افراد آموزش های خاص در این پایگاه خواهند دید، تجهیزات پیشرفته تر نیاز دارد، که بتواند به بهترین نحو کار امداد و نجات را انجام دهند.

مدیر عامل هلال احمر استان تهران با تاکید بر تجهیز و راه اندازی پایگاه های امداد و نجات کوهستانی گفت: در سال گذشته ما ۶۷ عملیات در پایگاه های امداد و نجات کوهستانی داشتیم و به افرادی که در کوه ها دچار مشکل شده اند خدمات رسانی شد.

کتابدار با بیان این که هر هفته بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از افراد دوستدار طبیعت در کوهستان های استان تهران حاضر می شوند، اضافه کرد: این اقبال مردم به کوهستان ها در عین حال که یک فرصت است، تهدیداتی هم ایجاد می کند.

وی گفت: بیشترین حضور در کوهستان های استان تهران در روزهای پنج شنبه و جمعه اتفاق می افتد و اغلب این افراد آماتور و یا نیمه حرفه ای هستند و به طور معمول حوادثی را شاهد هستیم، ما در پایگاه امداد و نجات دربند از امکانات سپاه استفاده کردیم، در کلکچال از امکانات شهرداری و در قوچک از امکانات ارتش بهره بردیم، در واقع همه دستگاه ها با جمعیت هلال احمر برای حضور در کوهستان مشارکت داشتند.


١٤:٣٨ - جمعه ٢٤ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦١١٩    /    تعداد نمایش : ٥٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج