يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان داوطلبان هلال احمر و بیمه البرز برای تامین ۱۰۰۰ سبد غذایی
 


  چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان داوطلبان هلال احمر و بیمه البرز برای تامین ۱۰۰۰ سبد غذایی

با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان داوطلبان و بیمه البرز این بیمه  هزینه تامین ۱۰۰۰ سبد غذایی برای کمک به نیازمندان را تقبل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت به نقل از ایسنا، صبح امروز در ساختمان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تفاهم‌نامه‌ای میان این سازمان و بیمه البرز امضا شد که بر اساس آن بیمه البرز هزینه تامین ۱۰۰۰ سبد غذایی برای اهدا به نیازمندان را تامین می‌کند.

حبیب درگاهی - سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر- در حاشیه این مراسم گفت: از این اقدام فرهنگی بیمه البرز تشکر می‌کنم. کاری که آنها انجام دادند علاوه بر ارزش ریالی ارزش معنوی هم دارد. این کار می‌تواند الگویی برای سایر دستگاه‌ها باشد که فعالیت‌های حمایتی و چتر گونه مانند بیمه دارند.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ارگان‌هایی مانند بهزیستی و کمیته امداد در کشور فعالیت می‌کنند که در راستای حل بخش‌هایی از مشکلات مردم اقدام می‌کنند ولی گاهی جامعه هدفی وجود دارد که نه تحت پوشش بهزیستی می‌تواند قرار بگیرد و نه کمیته امداد. افرادی که تا روز گذشته زندگی عادی خودشان را می‌گذراندند اکنون به علت بروز حوادث زندگی دچار چالش شده‌اند. در چنین جایی است که پای NGOها وسط می‌آید و می‌توانند باری از دوش دولت بردارند.

درگاهی در ادامه گفت: ما در جمعیت هلال احمر خودمان را یک هماهنگ کننده می‌دانیم نه متولی. از همین رو وقتی بیمه البرز هم تصمیم گرفت هزینه ۱۰۰۰ سبد غذایی را تامین کند، ما می‌گوییم که آماده شناسایی افراد و خانواده‌ها هستیم و از پرسنل و تجهیزات‌مان برای رساندن این اقلام به آنهایی که نیاز دارند اقدام می‌کنیم. با کمال افتخار اعلام می‌کنیم که هماهنگی‌ها را انجام می‌دهیم تا چنین اقدامات فرهنگی با ارزشی صورت بگیرد.

وی افزود: بیمه البرز هزینه تبلیغاتی مانند چاپ سررسید را برای این کار اختصاص داده است و می‌توانست به روال سال‌های قبل همین کار را انجام بدهد و حالا که چنین کاری را مد نظر قرار داده است اقدام آنها مورد رضایت خدا و بنده خدا خواهد بود.

درگاهی به اولویت‌های سازمان داوطلبان برای سال آینده اشاره کرد و گفت: در سال آینده مد نظر داریم تا با همه توان کار تشکیل مجمع خیرین را پیش ببریم. مردم ایران جزو عاطفی‌ترین افراد هستند که با جان و دل‌شان کمک می‌کنند و در زلزله کرمانشاه هم دیدیم هر کسی هر طور که می‌توانست کمک کرد. اگر بتوانیم سازماندهی خوبی داشته باشیم و خیرین را یکجا جمع کنیم می‌توان از این ظرفیت بهره بیشتری برد. ما نمی‌خواهیم بگوییم که خیرین زیر نظر ما کار کنند بلکه می‌گوییم امکانات و ظرفیت‌های ما برای انجام کار خیر در اختیار آنها خواهد بود.

وی اضافه کرد: در چند روز اول بعد از زلزله کرمانشاه گوشه خیابان‌ها کوهی از لباس دیده می‌شد که خیلی‌ها برای آن هزینه کرده بودند تا به زلزله زدگان برسانند ولی چون اطلاع کافی از شرایط منطقه و نیازها نداشتند بسیاری از این لباس‌ها بلااستفاده ماند یا بسیاری از آب‌هایی که ارسال شد تاریخ‌شان گذشت بنابراین اگر مجمع خیران خوبی داشته باشیم که با اطمینان و مشارکت مردم کار کنند در چنین زمان‌هایی می‌توانند اقدام موثرتری انجام دهند و به عنوان مثال یک تیم از خیران می‌تواند در کرمانشاه حضور داشته باشد و به طور کامل نیازها را ارزیابی کنند.

سرپرست سازمان داوطلبان با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های جهادی از دیگر اولویت‌های این سازمان در سال آینده است، گفت: ما مناطق محروم زیادی داریم که نیاز به اقدامات جهادی دارند و داوطلبان هم در همه عرصه‌ها اعلام آمادگی می‌کنند و باید از این ظرفیت برای کارهای جهادی هم استفاده کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا طرح تشکیل مجمع خیرین موازی کاری با فعالیت سایر مجامع خیریه نیست، گفت: اگر در حوزه‌ای چند NGO وجود داشته باشد و آن فضا به غنا رسیده باشد حضور ما می‌تواند موازی کاری تلقی شود ولی همکاری ما با NGOها به معنی رقابت با آنها نیست.

درگاهی در پاسخ به این پرسش که در طرح فرشتگان رحمت قرار است چه تعداد سبد غذایی توزیع شود،اظهارکرد: فعلا آمار کاملا دقیقی نمی‌توان از این موضوع داشت زیرا خیلی از خیرین به محض اینکه از چنین موضوعی خبردار می‌شوند به ما می‌پیوندند. این طرح حدود ۱۰ سال است که اجرا می‌شود و خوشبختانه هر سال رو به رشد بوده است. سالی نداشتیم که نسبت به سال قبلی آن مشارکت کمتر باشد. در سال گذشته هم ۱۱۸ هزار و ۳۹۷ سبد غذایی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد. امسال هم امید داریم که مشارکت خوبی انجام شود.

وی در مورد جزئیات بسته‌های غذایی گفت: ارزش هر سبد غذایی حدود ۱۰۰ هزار تومان است و غالبا اجناس آن شامل روغن، برنج، ماکارونی، قند و شکر، گوشت و مرغ، کنسروجات و حبوبات است.

به گزارش ایسنا، در آئین اهدای ۱۰۰۰ سبد غذایی عیدانه بیمه البرز به نیازمندان مجید نادری - قائم مقام بیمه البرز- نیز در مورد این اقدام توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در این مرحله از زمان که عزیزان‌مان در زلزله کرمانشاه حادثه دیده‌اند بیمه البرز به این تصمیم رسید که آنچه در قالب هدایای نوروزی و تبلیغات از سوی شرکت‌های بیمه‌ای انجام می‌شود به جای هزینه برای این هدایا کار خداپسندانه و انسان دوستانه انجام دهد و از همین رو این هزینه را در قالب تهیه سبدهایی که سازمان داوطلبان هلال احمر به کسانی که به آن نیاز دارند انجام دادیم.

وی افزود: امروز توفیق داریم چکی به مبلغ یک میلیارد ریال را از سوی بیمه البرز تقدیم عزیزان‌مان در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کنیم.

قائم مقام بیمه البرز اضافه کرد:‌ ما سه سال متوالی است که هزینه اقلام تبلیغاتی و هدایای عید را لغو کرده‌ایم و در دو سال گذشته با همکاری سازمان بهزیستی توانستیم خانواده‌هایی که دو فرزند معلول داشتند را توانستیم تحت پوشش قرار دهیم و بیمه البرز معادل هزینه‌ای که سازمان بهزیستی در طرح خود به این افراد می‌داد را تقبل کرد. این کار در بیمه البرز رویه شده و به تناسب نیازهای کشور هر ساله انجام می‌شود و امسال هم با بررسی که انجام دادیم و با توجه به زلزله غرب کشور تشخیص داده شد که این مبلغ به عزیزان‌مان در هلال احمر تقدیم شود.

وی در مورد اینکه چرا هلال احمر برای این اقدام انتخاب شد، گفت: این عزیزان از ابتدای زلزله در کنار سایر بخش‌ها اقدام به ارائه خدمات در مناطق زلزله زده کردند و هنوز هم خدمات‌شان ادامه دارد و با توجه به این مسئله برداشت ما این بود که بهتر است این کار از سوی هلال احمر صورت بگیرد.


١٤:٣٥ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٤٠٣    /    تعداد نمایش : ١٠٧٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج