يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > رضایت مردم از اقدامات هلال احمر در کمک رسانی ها/ دعوت از اعضای مجمع عمومی برای پیشبرد برنامه های جمعیت
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال احمر در مجمع عمومی جمعیت مطرح کرد:

رضایت مردم از اقدامات هلال احمر در کمک رسانی ها/ دعوت از اعضای مجمع عمومی برای پیشبرد برنامه های جمعیت

رئیس جمعیت هلال احمر در نخستین حضور خود در مجمع عمومی جمعیت هلال احمر، از اعضای این مجمع دعوت‌ کرد برای توسعه فعالیت ها و افزایش پویایی در جمعیت پیشقدم شوند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در سومین جلسه چهارمین دوره مجمع عمومی هلال احمر با تبریک روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: امیدواریم این مجمع مثل مجمع های گذشته جمعیت بتواند به نقش اصیل و بنیادین خود بپردازد و پاسخ مناسبی برای مردم داشته باشیم. 

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر و تمامی جمعیت های ملی صلیب سرخ در دنیا وظایف مشخصی در کشورها دارند و به عنوان ارگان فرهنگی و اجتماعی و خیریه بین دولت و مردم هستند که از فعالیت های آن ها می توان به ارائه خدمات سلامتی به مردم و ترویج روحیه صلح و دوستی اشاره کرد که در دین مبین اسلام نیز بسیار به آن تاکید شده است.

هلال احمر جدای از مردم نیست

پیوندی با اشاره به اینکه در جمیعت هلال احمر در سراسر کشور 8هزار و 500 نفر پرسنل، 50هزار امدادگر و یک میلیون و 500هزار نفر داوطلب شبانه روز در حال خدمت رسانی به مردم هستند، افزود: جمعیت هلال احمر ارگانی جدا از مردم نیست و در بین مردم، با مردم و برای مردم خدمت می کند.

وی با اشاره به اینکه اساس کار جمعیت بر حضور داوطلبانه است، خاطرنشان کرد: باید این روحیه را روز به روز گسترش داد تا به نقش واقعی جمعیت در بین مردم دست یابیم.

وی به اهم فعالیت های انجام شده جمعیت از مهر ماه سال جاری اشاره ای داشت و افزود: در این مدت حوادث بسیار زیادی مردم را درگیر کرد که خوشبختانه جمیعت هلال احمر به واسطه نقش اساسی و بنیادین خود توانست اقدامات موثر و خوبی را انجام دهد.

درخشش هلال احمر در کمک رسانی به آوارگان میانمار

رئیس جمعیت هلال احمر کشور ابتدا به فاجعه میانمار و آواره شدن میلیون ها مسلمان میانماری اشاره کرد و گفت: براساس تاکیدات مقام معظم رهبری و کمک های مردمی توانستیم بالغ بر 100 تن تجهیزات درمانی به این منطقه ارسال کنیم که خوشبختانه جمعیت ما در این فاجعه خوش درخشید و مورد تفقد کشور بنگلادش قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی فدراسیون جهانی صلیب سرخ افزود: در این مجمع ایران در بین در بین 189 کشور به عنوان یکی از 19 کشور شورای حکام برگزیده شود و نقش مهمی در آینده و استراتژی فدراسیون داشته باشد.

وی به راهپیمایی 20 میلیونی اربعین حسینی اشاره کرد و از حضور یکهزار و 460 پرستار، پزشک، امدادگر در مسیر راهپیمایی شیعیان خبر داد  وگفت: در تلاشیم تا با استقرار دائمی در مسیر نجف به کربلا در سال های آینده بتوانیم خدمات شایسته تری انجام دهیم و سال به سال وظایف بهداشتی و درمانی خارج از کشور خود را افزایش دهیم.

رضایت مندی مردم از فعالیت هلال احمر در زلزله کرمانشاه

پیوندی به مهم ترین حادثه 6 ماه اخیر یعنی زلزله 21 آبان ماه در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این زمین لرزه اولین زمین لرزه بعد از گسترده شدن شبکه های اجتماعی روی داد و خواسته یا ناخواسته ظلم هایی به جمعیت هلال احمر شد اما خوشبختانه در نهایت رضایت مندی مردم نشان داد که جمعیت به طور شایسته در این واقعه عمل کرده است.

وی از تقدیرهای رئیس فدراسیون جهانی صلیب سرخ در عملکرد جمعیت هلال احمر کشور در زلزله کرمانشاه خبر داد و تصریح کرد: سفر مقام معظم رهبری به منطقه، حضور رئیس جمهور و رئیس فدراسیون جهانی صلیب سرخ در کرمانشاه و تقدیر و تشکر آن ها از فعالیت های انجام شده در منطقه روحیه خدمت رسانی مضاعف را به امدادگران ما تزریق کرد.

وی با بیان اینکه برای عملکرد بهتر در حوادث مختلف لازم است زیرساخت ها را به گونه ای آماده کنیم که بتوانیم بهترین پاسخ را به مردم داشته باشیم، تاکید کرد: حمایت مردم در کمک های نقدی و غیرنقدی در زلزله کرمانشاه بار دیگر ثابت کرد که مردم ما تا چه میزان در حوادث پشتیبان هلال احمر بوده و هستند. 

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه وظیفه سازمانی ما حضور 45 تا 2 ماهه در منطقه کرمانشاه برای کاهش درد و آلام مردم است اما حضور امدادگران و نیروهای جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد و گفت: یکی از نکات مهم که باید در خصوص آن شفاف سازی صورت گیرد راه های هزینه شدن مبالغ و کمک های مردمی به زلزله کرمانشاه است تا بتوانیم اعتماد مردم را به خوبی جلب کنیم.

وی به بازتعریف شدن نقش جمعیت هلال احمر در خارج از کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضر 14 مرکز درمانی خارج از کشور داریم که تلاش داریم علاوه بر گسترش این مراکز، سروسامان بهتری به این مراکز داده شود.

وی در ادامه به دیدار رئیس فدراسیون جهانی صلیب سرخ با رهبر کاتولیک های جهان اشاره و خاطرنشان کرد: در این دیدار نقش جمعیت هلال احمر برای رهبر کاتولیک های جهان توضیح داده شد که نقش جمعیت نقشی فراملی و فراقومیتی است و از توجه وی به مساله میانمار و سوریه و یمن نیز قدرددارنی شد.  

وی با اشاره به اینکه پاسخ ما در حوادث مختلف پاسخ خوبی بوده است و تصریح کرد: در زمان وقوع زلزله کرمانشاه انبارهای ما یک سوم استاندارهای 16 گانه را داشت که با حمایت مردم پاسخ مناسبی به زلزله زدگان داده شد. 

افزایش 10 درصدی بودجه هلال احمر در سال 97

پیوندی بر تجهیز امکانات امداد و نجات تاکید کرد و گفت: خوشبختانه با افزایش 10 درصدی بودجه 97 امیدواریم بتوانیم به این مهم دست یابیم. 

وی با اشاره به نقش پررنگ جمعیت جوانان در حوادث اجتماعی بیان کرد: با مسئولیت دادن به جوانان و تعریف نقش به آن ها، می توان شادابی و خلاقیت را در این ظرفیت عظیم خود افزایش دهیم.  

وی با تاکید بر آموزش همگانی و عمومی به نیروهای سازمان جمعیت و عموم مردم گفت: حضور هلال احمر باید بیش از پیش پررنگ تر باشد و با گسترش آموزه ها می توانیم علاوه بر ارتباط بیشتر با مردم، از وقوع حوادث پیشگیری کرد. 

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در پایان به دوری از حاشیه ها و شفاف سازی فعالیت های سازمان تاکید کرد و افزود: وظیفه ما ترویج صلح و دوستی است و باید از فضای غیراخلاقانه دوری کنیم و فضا را برای متخلفان و حاشیه سازان ناامن کنیم.


١٣:٠٢ - جمعه ١٨ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٣٠٤    /    تعداد نمایش : ٩٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج