يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > سال پر حادثه ای داشتیم/ مردم ۶۳ میلیاردتومان در زلزله کرمانشاه به هلال احمر کمک کردند
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش دبیرکل جمعیت به اعضای مجمع عمومی هلال‌احمر:

سال پر حادثه ای داشتیم/ مردم ۶۳ میلیاردتومان در زلزله کرمانشاه به هلال احمر کمک کردند

دبیرکل جمعیت هلال احمر در سومین جلسه چهارمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال احمر گفت: ما اوج همدلی و مشارکت مردم را در زلزله کرمانشاه شاهد بودیم و هموطنانمان ۶۳ میلیارد تومان به حساب جمعیت واریز کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در نخستین ساعات برگزاری سومین جلسه، چهارمین مجمع عمومی جمعیت هلال احمر و پس از سخنرانی نماینده ولی فقیه و رئیس جمعیت، دبیر کل هلال احمر خلاصه مهم‌ترین اقدامات انجام شده در ماه های گذشته را در قالب یک گزارش فوری به حاضران ارائه کرد. 

محمود محمدی نسب دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور سومین جلسه چهارمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر در 4 ماه گذشته اظهار کرد: در۴ ماه گذشته شاهد حوادث متنوعی در استان های مختلف مانند زلزله در استان های کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، گیلان، البرز و کرمان بودیم.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده درخصوص زلزله کرمانشاه که این فعالیت ها ادامه دار است، افزود: امداد و نجات، آواربرداری، جستجو افراد زنده و جمع آوری کشته شدگان در ساعات اولیه پس از زلزله توسط جمعیت هلال احمر به وقوع پیوست. 

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: در این زلزله کرمانشاه به 8 منطقه تقسیم شد و مدیریت هر قسمت به یکی از مدیران عامل استان ها واگذار شد که کمک رسانی در منطقه سرپل ذهاب در اختیار همکارانمان در خراسان رضوی بود. 

مهندس محمدی نسب گفت: پس از این مرحله سازمان داوطلبان اقدام به جذب مشارکت های مردمی کرد که در حادثه زلزله کرمانشاه اوج مشارکت مردمی را مشاهده کردیم تا جایی که جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاه های امدادرسان و کمک کننده در این واقعه، از مشارکت مستقیم مردم عقب ماندند.

وی مبلغ کمک های نقدی مردم به حساب جمعیت هلال احمر را 63 میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: تصمیم بر این شد تا پس از کاهش التهاب ها این مبلغ برای مردم زلزله زده هزینه شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سازمان جوانان هلال احمر در حادثه کرمانشاه ورود خوبی داشت و تیم های متعددی از سراسر کشور به منطقه اعزام شدند، تصریح کرد: این گروه ها اقدامات متعددی از جمله برگزاری مراسم ختم برای بازماندگان حادثه، ایجاد فضاهای دوستدار کودک، برگزاری مراسم های مختلف برای مردم، ارائه خدمات مددکاری برای افراد دچار افسردگی و ... انجام داد که این اقدامات تا 6 فروردین ادامه می یابد.

محمدی نسب مستندسازی از وقایع و امدادرسانی در کرمانشاه برای اولین بار در تاریخ اقدامات جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: این مستندسازی در راستای بررسی چالش ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت انجام می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: به زودی مصاحبه های مفصلی با مدیرانی که در رابطه با زلزله کرمانشاه ثبت و ضبط شده است در قالب کتاب ها و فیلم منتشر خواهد شد.

مهندس محمدی نسب به چالش های پیش روی زلزله زدگان اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین چالش های پیش روی گرمای هوا در منطقه است که از محل کمک های نقدی مردمی تهیه کولر در دستور کار قرار دارد. 

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه نیز افزایش مار و عقرب گزیدگی را شاهد هستیم که در این حوزه برمبنای درخواست وزارت بهداشت برنامه ریزی هایی برای سم پاشی و کنترل گزندگان و پیش بینی درمان افرادی که دچار گزیدگی می شوند را نیز خواهیم داشت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به حادثه بهمن اشترانکوه، موج کولاک و بهمن که 22 استان کشور را متاثر کرد اشاره ای داشت و افزود: در سقوط هواپیمای تهران یاسوج که آخرین حادثه ناگوار کشور بود، عملیات جست و جو برای پیدا کردن لاشه هواپیما و جانباختگان این حادثه از دیگر مواردی بود که امدادگران هلال احمر در آنها نقش خدمات رسانی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دادند.

مهندس محمدی نسب ادامه داد: برای پیدا کردن لاشه هواپیما از نیروی هوافضای سپاه درخواست کمک شد که بعد از 48 ساعت لاشه هواپیما پیدا شد و بعد از آن امدادگران جمعیت هلال احم مشغول پیدا کردن اجساد شدند که برای این اقدام در ارتفاع 3 هزار متری کمپی برپا شد و این جستجوها هنوز هم ادامه دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به فعالیت های برون مرزی جمعیت هلال احمر که مهم ترین آن ها حضور در میانمار و کمک رسانی به یک میلیون مسلمان میانماری بود، گفت: در این خصوص برای جمع آوری کمک های مردمی کمپین قند پارسی را راه اندازی  و ۶ میلیارد تومان هم در قالب همین کمپین کمک جمع آوری شد و از محل این کمک های مردمی سه محموله به منطقه ارسال شد.

وی به برخی تغییرات و انتصابات در سازمان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: معاون آموزش، معاون پارلمانی، معاون پشتیبانی از جمله تغییرات اخیر در جمعیت بود.

مهندس محمدی نسب افزود: در سال آینده برای پویایی سازمان جوانان اردوهای بوم گردی را خواهیم داشت که در هر استان یک اردو برای آقایان و یک اردو برای بانوان برگزار شود.

وی به توسعه کمی و کیفی در سازمان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه کمی باید خودروها، آمبولانس ها را متناسب با نیازها افزایش دهیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به ارزیابی و عملکرد استان ها اشاره کرد و گفت: قرار بر این است که تغییرات در استان ها براساس توانمندی ها باشد و پس از این مدیران عامل از مدیران بومی و درون سازمانی انتخاب خواهند شد. 

مهندس محمدی نسب بر شفافیت مالی شرکت ها و موسسات تابعه جمعیت هلال احمر تاکید و تصریح کرد: تغییرات در مدیریت های مالی و موسسات با محور انتصاب نیروهای جمعیتی و مورد تایید خزانه دار جمعیت هلال احمر انجام خواهد شد.


١٢:٢٤ - جمعه ١٨ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٣٠٣    /    تعداد نمایش : ١٠١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج