سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
اخبار > قبل، حین و بعد از وقوع زلزله چه کار کنیم؟/ توصیه نامه کارشناسان جمعیت هلال احمر بر اساس تجربیات قبلی و پژوهش های بین المللی
 


  چاپ        ارسال به دوست

قبل، حین و بعد از وقوع زلزله چه کار کنیم؟/ توصیه نامه کارشناسان جمعیت هلال احمر بر اساس تجربیات قبلی و پژوهش های بین المللی

زلزله خبر نمی کند. زمان، مکان و شدت آن هم در هیچ کجای دنیا با دانش فعلی بشر قابل پیش بینی نیست. تنها چاره کار این است که خودمان را برای وقوع آن همیشه آماده نگه داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در چند ماهه اخیر که موضوع زلزله در کشور ما داغ بوده است برای آماده سازی و کاهش تلفات ناشی از زلزله توصیه های زیادی توسط رسانه های مختلف منتشر شده است که گاه ضد و نقیض بوده و برخی از اصول آن نیز در شرایط فعلی کشور ما قابل دفاع نیست. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد امدادرسان بین المللی با توجه به تجربیات فراوان در این حوزه و کارشناسان مجرب و نیز با توجه به پژوهش های انجام شده در سراسر دنیا توسط جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر مجموعه ای کارشناسی شده از توصیه های امدادی در قبل، حین و بعد از وقوع زلزله را بررسی و تدوین کرده است.
هیچ توصیه نامه ای قطعی و کامل نیست؛ با این حال متناسب با شرایط کشور ما این توصیه نامه کارشناسی شده و متناسب با تجربیات گذشته و مقتضیات فعلی است.
این توصیه نامه را از اینجا دانلود کنید.


٠٩:١٧ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٠٠    /    تعداد نمایش : ١٠٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج