چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > درد مشترک
 


  چاپ        ارسال به دوست

«شهروند» از همراهی هلال‌احمری‌های سراسر کشور در یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه گزارش می‌دهد

درد مشترک

 هدف خدمت بشردوستانه است و ساختار، یک ساختار مردم‌نهاد. در مورد جمعیت هلال‌احمر صحبت می‌کنم؛ جمعیتی که این روزها چشم امید مردم زلزله‌زده کرمانشاه است. این روزها این جمعیت از خزر تا خلیج‌فارس همه با هم دنبال رسیدگی به یک درد مشترک هستند. جمعیت‌های استان‌های مختلف هر کدام سعی دارند به طریقی به یاری و همراهی با مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه بپردازند. آنچه در ادامه می‌آید، بخشی از این فعالیت‌ها است.

پخت ١٠تن نان در هر ساعت برای زلزله‌زدگان در استان خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان از پخت روزانه ٧٠‌٠‌ هزار قرص نان با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، جمعیت هلال‌احمر و استانداری خوزستان برای زلزله‌زدگان غرب کشور خبر داد. دکتر علی خدادادی با اشاره به پخت نان برای هموطنان زلزله‌زده غرب کشور گفت: با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی، استانداری خوزستان و جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان روزانه ٧٠‌٠‌ هزار قرص نان لواش پخته و برای زلزله‌زدگان ارسال می‌شود. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان ادامه داد: در هر ساعت ١٠ تن نان پخته و برای ارسال به مناطق زلزله‌زده آماده می‌شود.

اعزام ١٢ تیم امدادی چهارمحال‌وبختیاری به مناطق زلزله‌زده

١٢ تیم عملیاتی و تخصصی جمعیت هلال‌احمر استان چهارمحال‌وبختیاری به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اعزام شدند. سید احمد مرتضوی‌فرد، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان با اعلام این خبر گفت: نخستین گروه‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر استان در قالب ١٢تیم عملیاتی تخصصی برای کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه اعزام شدند. مرتضوی در ادامه گفت: این گروه امدادی شامل ٥٢ نجاتگر، امدادگر و پرسنل امدادی هستند که به این استان اعزام شد‌ه‌اند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: ٤ تیم آواربرداری، ٦ تیم اسکان اضطراری، يك تیم واکنش سریع و یک تیم آنست به کرمانشاه اعزام شدند. مرتضوی‌فرد یادآور شد: ٣ دستگاه آمبولانس، ٧ خودرو کمک‌دار، یک دستگاه مینی‌بوس و یک فروند بالگرد نیز از جمعیت هلال‌احمر استان در منطقه زلزله‌زده مستقر شدند.

ارسال ٣‌هزار دستگاه چادر و ٢‌هزار تخته پتو از مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران نیز گفت: تاکنون ۱۰تیم واکنش سریع امدادی به همراه ٣ ‌هزار تخته چادر و ٢‌ هزار تخته پتو به مناطق زلزله‌زده اعزام و ارسال شده است. دکتر مجتبی اکبری در نشست با خبرنگاران با موضوع امدادرسانی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای هموطنان زلزله‌زده مناطق غرب کشور خواستار مشارکت پرشور مردم نوعدوست مازندران شد.

اکبری افزود: در فرآیند کمک‌های نقدی مردم یا به صندوق‌ها مراجعه کنند یا به چادرهای هلال‌احمر که در مراکز پرتردد مستقر می‌شود، مراجعه کنند. دکتر اکبری با بیان این‌که مردم استان در فعالیت‌های خیرخواهانه سرآمد هستند، خواستار مشارکت پرشور مردم برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاهی شد. وی گفت: تاکنون ۱۰تیم واکنش سریع امدادی به همراه ٣‌هزار دستگاه چادر و ٢‌ هزار تخته پتو به مناطق زلزله‌زده اعزام و ارسال شده است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران با بیان این‌که هلال‌احمر نهاد مردمی است از مردم خواست تا به شایعات توجه نداشته باشند و برای کمک به هموطنان به یاری این نهاد بشتابند و شماره تلفن ویژه ۳۳۲۸۴۲۳۸ (دفتر مدیر‌عامل هلال‌احمر مازندران) آماده پاسخگویی در زمینه چگونگی مشارکت خیرین و نیکوکاران استان در این زمینه است.

ارسال ٢ تریلی حاوی اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان  به همت گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان نیز از ارسال ٢ تریلی حاوی مواد غذایی و گرمایشی به کرمانشاه خبر داد. دکتر حسین احمدی گفت: دو تریلی حاوی مایحتاج اولیه زلزله‌زدگان برای هموطنان غرب کشور و استان کرمانشاه ارسال شد. وی افزود: محموله ارسالی شامل ٥ هزار روغن مایع، ٢ هزار کنسرو و ٣‌ هزار ادوات گرمایشی و روشنایی مانند والور و فانوس است. احمدی گفت: همچنین ۱۵ اکیپ امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور از استان گلستان با تجهیزات کامل آماده اعزام است.

اعزام تیم‌های تخصصی هلال اصفهان به کرمانشاه

در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ٧,٢ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ٢١ و ٤٨ دقیقه روز یکشنبه در استان کرمانشاه دکتر محسن مومنی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع زمین‌لرزه جمعیت هلال‌احمر استان به حالت آماده‌باش در آمد و از همان ساعات اولیه روند بارگیری و ارسال اقلام امدادی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توسط حوزه معاونت امداد‌و‌نجات جمعیت استان آغاز شد. وی با اشاره به آماده‌باش نزدیک به ٢‌ هزار نفر از عوامل امدادی این جمعیت تصریح کرد: ٣٢ نجاتگر در قالب تیم‌های تخصصی آوار، پیش‌بیمارستانی و آنست به استعداد ٦ دستگاه آمبولانس و ٦ دستگاه خودرو امدادی به محض اعلام نیاز به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند که هم‌اکنون در حال انجام ماموریت در این مناطق هستند. مومنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که تیم دوم جمعیت هلال‌احمر استان شامل ٣٠ نفر از نجاتگران این جمعیت در قالب تیم تخصصی اسکان نیز به منطقه اعزام شدند، افزود: اقلام اولیه امدادی شامل ٥‌ هزار تخته پتو و‌ هزار دستگاه چادر امدادی  به این مناطق ارسال شدند. وی تصریح کرد: همچنین تیم اسکان اضطراری و تیم سازه‌های درمانی درمان اضطراری اعم از BHCU،RDH و RH شامل دو تیم ١٣نفره به همراه دو دستگاه آمبولانس و دو دستگاه خودرو امدادی در صورت فراخوان آماده اعزام به منطقه است.

ارسال اقلام امدادی مورد نیاز زلزله‌زدگان  کرمانشاه توسط جمعیت اردبیل

معاون امداد‌و‌نجات جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل از بارگیری و ارسال نخستین محموله اقلام امدادی جمعیت هلال‌احمر استان به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد. عزیز ارشادیان با اعلام این خبر افزود: این محموله با یک دستگاه تریلی و یک دستگاه کامیون به منطقه غرب کشور ارسال شد. وی افزود: این محموله شامل‌ هزار شعله والور، ٢٠٠ ست ظروف، ٢٠٠ شعله فانوس، ٢‌هزار تخته پتو،‌ هزار تخته موکت، ٣٢‌هزار و ٢٠٠بطری آب و ٢٠٠دستگاه چادر امدادی است. ارشادیان اضافه کرد: ٤ نفر نجاتگر پرسنل و داوطلب نیز همراه این محموله عازم منطقه زلزله‌زده شدند تا به یاری هموطنان بشتابند.

ارسال محموله امدادی هلال قم به مناطق زلزله‌زده

در پی وقوع زلزله در استان‌های کرمانشاه و غرب کشور نخستین محموله امدادی استان قم برای اسکان اضطراری زلزله‌زدگان به منطقه ارسال شد. ‌هادی سلیمی گفت: همزمان با وقوع زلزله در برخی از استان‌های غرب کشور و تخریب بخشی از ساختمان‌های مسکونی هموطنان، جمعیت هلال‌احمر استان قم اقدام به ارسال اقلام امدادی و زیستی برای ایجاد اردوگاه‌های اسکان اضطراری به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و غرب کشور کرد. جانشین معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان قم افزود: این اقلام شامل ٢٨٨٠ تخته پتو،٢٠٠دستگاه چادر، ٢٠٠٠تخته موکت و همچنین روغن، پلاستیک پوششی، آب معدنی، انواع کنسروجات و توزیع لباس گرم میان زلزله‌زدگان بوده است. سلیمی یادآور شد: تا کنون تعداد ٦٠نفر از امدادگران، نجاتگران و همکاران این جمعیت در قالب تیم‌های امدادی واکنش سریع، آواربرداری، اسکان اضطراری و سگ‌های تجسس به مناطق زلزله‌زده اعزام شد‌ه‌اند.

منبع: شهروند


٠٩:٢٠ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٩٩٧    /    تعداد نمایش : ١٠٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج