چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > داوطلبان سلامت یار برای همراهی با مصدومان انتقالی وارد عمل می شوند/ حمایت اجتماعی استرس آسیب دیدگان را کاهش می دهد
 


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای حمایت روانی از حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه صورت می گیرد:

داوطلبان سلامت یار برای همراهی با مصدومان انتقالی وارد عمل می شوند/ حمایت اجتماعی استرس آسیب دیدگان را کاهش می دهد

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت:  داوطلبان سلامت یار از طریق یک برنامه هدفمند حمایت اجتماعی، سعی دارند با حضور در بیمارستان های امام خمینی(ره) تهران و شهید مدنی کرج زمینه های آسایش و آرامش بیشتر مصدومان زلزله کرمانشاه را در این لحظات سخت و دشوار فراهم آورند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، دکتر رضا اندام با اشاره به انتقال برخی از مصدومان زلزله اخیر به بیمارستان های استان تهران و البرز، افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده ،حضور داوطلبان سلامت یار تنها در بخش های داخلی و ارتوپدی بیمارستان ها  برای ارتقای روحیه، حمایت روحی و روانی از بیماران و همراهان آن ها ، کمک به انتقال بین بخشی بیماران ، تسهیل اموری نظیر پذیرش، ترخیص، تصویربرداری، جلوگیری از حوادث احتمالی در بخش ارتوپدی ، خواندن ادعیه و کتاب ،آموزش خودمراقبتی و نکات بهداشتی پس از ترخیص خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت اجتماعی از حادثه دیدگان به کاهش استرس و در نتیجه افزایش سلامت آنان کمک می کند، خاطرنشان کرد: داوطلبان سلامت یار تنها نقش آگاهی دهنده و کمک به بیماران را ایفا می کنند و در امور درمان هیچ دخالتی نخواهند داشت.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مهم‌ترين نكته براي پيشگيري و علاج چنين فجايع و بحران‌هايي، تنها و تنها مسئله مهم خُبرگي، كمك كارساز، احساس مسئوليت و همراهي و همدلي، براي حفظ جان افراد متاثر از بلایا و حوادث است، اضافه کرد:لازم است از افراد آسیب دیده بخواهیم که اجازه دهند دیگران از نیازهای شان با خبر شوند، کمک دیگران را پذیرا باشند و پیوندهای اجتماعی شان را حفظ کنند و این اطلاع رسانی برای مراقبین نیز حائز اهمیت است.


١٤:٢٤ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٨٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج