چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > آمادگی ایران برای برپایی بیمارستان صحرایی و درمانگاه در اردوگاه پناهجویان/ تشکیل ستاد پشتیبانی از پناهجویان میانماری در بنگلادش/ارسال محموله‌های بشردوستانه به بنگلادش با مدیریت جمعیت هلال احمر / تعیین نماینده برای تعامل موثر با سفارت ایران
 


  چاپ        ارسال به دوست

آمادگی ایران برای برپایی بیمارستان صحرایی و درمانگاه در اردوگاه پناهجویان/ تشکیل ستاد پشتیبانی از پناهجویان میانماری در بنگلادش/ارسال محموله‌های بشردوستانه به بنگلادش با مدیریت جمعیت هلال احمر / تعیین نماینده برای تعامل موثر با سفارت ایران

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه برپایی بیمارستان صحرایی و 5 درمانگاه در اردوگاه های پناهجویان میانماری از جمله برنامه های ایران است افزود: برای ارائه این خدمات ما نیاز به یک زمین داریم تا هر چه سریع تر این امکانات و تجهیزات درمانی را به آنجا منتقل و بیمارستان و درمانگاه را بهره برداری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر سیدمحمد هادی ایازی؛ معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با وزیر بهداشت بنگلادش گفت:  خشونت های دولت میانمار محکوم و وزارت امور خارجه این موضوع را با جدیت پیگیری می کند.

وی با اشاره به بازدید هیات اعزامی از اردوگاه های پناهجویان میانماری افزود:  بررسی کارشناسانه حاکی از نیاز جدی پناهجویان به تغذیه، بهداشت و خدمات درمانی است.

*در صورت تامین زمین؛ بیمارستان صحرایی برپا می شود

دکتر ایازی با تاکید بر اینکه برپایی بیمارستان صحرایی و 5 درمانگاه در اردوگاه های پناهجویان میانماری از جمله برنامه های ایران است افزود: برای ارائه این خدمات ما نیاز به یک زمین داریم تا هر چه سریع تر این امکانات و تجهیزات درمانی را به آنجا منتقل و بیمارستان و درمانگاه را بهره برداری کنیم.

*آمادگی ایران برای پخت و توزیع غذای گرم بین پناهجویان

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کمک ها بصورت مواد خام در اختیار پناهجویان قرار می گیرد و آنها برای پخت و پز مجبورند درختان را قطع کنند افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد با کمک هایی نقدی که مردم ایران پرداخت می کنند اقدام به پخت و توزیع غذا میان پناهجویان کند.

معاون وزیر بهداشت افزود: در موضوعات بهداشتی مثل آب و بهداشت محیط؛ آمادگی کامل داریم تا در کنار وزارت بهداشت و هلال احمر بنگلادش فعالیت کنیم.

دکتر ایازی با تاکید بر اینکه اجرایی شدن این پیشنهادات فقط با مساعدت وزارت بهداشت بنگلادش امکان پذیر است افزود: پیشنهاد می کنیم نماینده ای از سوی وزارت بهداشت بنگلادش تعیین و با تعامل کامل با سفارت ایران؛  این موضوعات پیگیری و اجرایی  شود. 

*بهره گیری از توان دانشجویان ایرانی رشته پزشکی دانشگاه های بنگلادش

دکتر ایازی با تاکید اینکه تمامی کمک ها و محموله ها ارسالی برای مردم پناهجوی میانماری توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی مدیریت می شود تاکید کرد: مقرر شده است ستاد پشتیبانی از آوارگان روهینگیایی در بنگلادش شکل بگیرد تا تمام کمک های ارسالی توسط این ستاد توزیع شود.

به گفته وی، حضور دانشجوهای ایرانی رشته های پزشکی، پیراپزشکی و دندانپزشکی در بنگلادش با توجه به تسلط به زیان بنگالی می تواند در ارائه خدمات موثرتر باشد.


٢٠:٣٤ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٢٠٣    /    تعداد نمایش : ١٣٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج