پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > رئیس جمعیت هلال احمر: تاكنون؛ 100 تن محموله امدادی از سوی هلال احمر ایران به بنگلادش ارسال شده است/برپايي اردوگاه و بيمارستان صحرايي؛ در دستور كار/ دعوت از ساير كشورها براي ارسال محموله هاي بشردوستانه به ميانمار
 


  چاپ        ارسال به دوست

بارگيري سومین محموله بشردوستانه هلال احمر ایران برای مسلمانان آواره میانمار

رئیس جمعیت هلال احمر: تاكنون؛ 100 تن محموله امدادی از سوی هلال احمر ایران به بنگلادش ارسال شده است/برپايي اردوگاه و بيمارستان صحرايي؛ در دستور كار/ دعوت از ساير كشورها براي ارسال محموله هاي بشردوستانه به ميانمار

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه سومین محموله بشردوستانه هلال احمر برای مسلمانان اواره میانماری شامل اقلام زیستی و غذایی تا ساعاتی دیگر به بنگلادش ارسال می شود، اظهارداشت:  مسئولان جمعیت هلال احمر به همراه مسئولانی از وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه برای مذاکره با مسئولان بنگلادشی به منظور تداوم ارسال محموله های بشردوستانه ایران برای مسلمانان آواره میانمار به این کشور اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکترعلی‌اصغر پیوندی در حاشیه بارگیری محموله 30 تنی جمعیت هلال احمر ایران برای مسلمانان آواره میانماری، گفت: تاکنون ۲ محموله شامل اقلام زیستی و غذایی برای کمک به مسلمانان آواره میانمار به بنگلادش ارسال شده است و تا ساعاتی دیگر سومین محموله نیز به این کشور ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات رئیس‌جمهوری و همچنین اصول بشردوستانه جمعیت هلال احمر، سومین محموله هلال احمر ایران به بنگلادش ارسال می شود و از طریق این کشور میان مسلمانان آواره میانماری توزیع خواهد شد.

رایزنی برای ارسال محموله چهارم

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه با ارسال محموله سوم، مجموعا تاكنون ۱۰۰تن از اقلام زیستی، بهداشتی و غذایی جمعیت هلال احمر برای مردم مسلمان میانمار به بنگلادش ارسال شده است، عنوان کرد: در حال حاضر 30 تن از اقلام بشردوستانه هلال احمر بارگیری شد اما این محموله آخر نیست و برای ارسال محموله چهارم نیز با مسئولان این کشور رایزنی خواهد شد.

به گفته وی، همچنین مسئولان ایران از جمعیت هلال احمر ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت امورخارجه، عازم بنگلادش می‌شوند تا در این کشور با وزیر بهداشت و رئیس هلال احمر و دیگر مسئولان بنگلادشی برای تسهیل ارسال کمک‌ها برای مسلمانان میانماری رایزنی های لازم را انجام دهند.

ارسال کمک های بشردوستانه بعدی منوط به توافق با مسئولان بنگلادشی است

دكتر پیوندی درباره ارسال کمک های بشردوستانه از سوی سایر کشور ها برای مسلمانان آواره میانماری، تاکید کرد: با وجود اینکه بین 10 تا 12 کشور دنیا در این زمینه فعال شده اند و کمک های خود را به این کشور ارسال میکنند، اما باید سایر کشورها نیز برای ارسال محموله های امدادی و بشردوستانه برای مسلمانان این کشور حساس شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر به آوارگی حدود 600 هزار تن از مسلمانان میانماری اشاره و خاطرنشان کرد: در سفر به کشور بنگلادش از نزدیک از اردوگاه‌های آوارگان مسلمانان میانماری بازدید خواهیم کرد تا بتوانیم برای برپایی بیمارستان صحرایی و همچنین اردوگاه‌های جدید اقدام کنیم.


١٨:٤٧ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢١٥١    /    تعداد نمایش : ١٢٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج