دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
اخبار > استقبال جهانی از ابتکار ا‌یران در تشکیل نیروی واکنش سریع
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

استقبال جهانی از ابتکار ا‌یران در تشکیل نیروی واکنش سریع

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تشکیل نیروهای واکنش سریع اعلام کرد که تشکیل این تیم ها، ابتکار جمعیت هلال‌احمر ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکترسیدامیرمحسن ضیائی در گفتگو با خبرنگار روزنامه اطلاعات، با بیان این‌که تشکیل نیروهای واکنش سریع در سطح جهانی هم مورد توجه قرار گرفته است، گفت: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از جمعیت هلال‌احمر ایران گزارش نحوه شکل‌گیری و فعالیت این نیروها را خواسته است و ما آن را فرستاده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که نیروهای واکنش سریع از ابتدای امسال تشکیل شده است، افزود: تیم های واکنش سریع نیروهای زبده‌ای هستند که تمامی آموزش‌های مربوط به عملیات پاسخگویی به سوانح را به طور کامل سپری کرده‌اند؛ در سال گذشته ۴۰ هزار نفر ساعت آموزش دیده‌اند و به تجهیزات و امکانات مورد نیاز مجهر شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: از ابتدای سال در تمامی مراکز استان‌ها تیم‌های واکنش سریع مستقر شدند که ۵۰۰ نفر هستند و قرار است تا پایان امسال تعداد این نیروها به ۳۵۰۰ نفر افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در تمامی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و در هر شهری که که شعب جمعیت هلال‌احمر دایر است نیروهای واکنش سریع مستقر می‌شوند و این نیروها به علت این‌که تسلط کامل دارند و ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمت هستند زمان پاسخگویی به سوانح را کوتاه‌تر می‌کنند.

ضیائی با بیان این‌که اکنون بیش از نیمی از این ۳۵۰۰ نفر آموزش دیده‌اند و ما در شش ماه آینده از برنامه‌ریزی جلوتر هستیم خاطرنشان کرد: این نیروها در مراکز استان‌ها به صورت سه تیم پنج نفره به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند؛ همچنین در شهرستان‌ها تعداد این نیروها ۹ نفر هستند که در سه تیم سه نفره به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند و اگر لازم باشد تعداد این نیروها را افزایش می‌دهیم.


١١:٢١ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٥٦٦    /    تعداد نمایش : ١٠٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج