يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > خبرنگار؛ صدای مردم است
 


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت پاسداشت روز خبرنگار

خبرنگار؛ صدای مردم است

یادداشت: معصومه ملك، كارشناس ارشد ارتباطات/ خبرنگاري، حرفه پر جنب و جوشي كه شب و روز، سرما و گرما، آرامش و تلاطم نمي شناسد و روزنامه نگار خودش را در امواج خروشان درياي اخبار و اطلاعات رها مي كند و همچون ديده باني در حال رصد جامعه اطلاعاتي است. خبرنگار، فقط یک واژه و  شغل نيست، بلکه شخصیتی است جریان‌ساز که ریشه در تاریخ و جریان های تاریخ ساز بشری دارد.
خبرنگار، شریانهای حیاتی خبرها، احساسات و انتظارات مردمی است که با چشم حرفه ای به اتفاقات جاری نگریسته و زمینۀ اطلاع رسانی و آگاهی جامعه و فرهنگ سازی عمومی را فراهم می سازد آنچه كه مهم است رسالت خطير و مقدس خبرنگار در جريانات روزمره است كه مسئوليت بزرگي را بر دوش او مي گذارد تا گام به گام حوادث و رخدادها را اطلاع رساني نمايد. تقدس و حرمت قلم خبرنگار كه انتقال دهنده پيام به افكار عمومي است زماني معناي واقعي پيدا مي كند تا به دور از هرگونه نگاه سياسي و مغرضانه، خبر درست و صحيح را به مردم جامعه انتقال دهد و در راستاي آگاهي جامعه و فرهنگ سازي عمومي حركت نمايد.
خبرنگار متعهد و مسئول كه شريانهاي حياتي خبر در دست اوست به كار صحيح و درست واقف بوده و سعي دارد تا  خبر خود را مثل بدني كه رگهاي سالم دارد و خون تميز و پر اكسيژن به قلب مي رساند، صحيح و درست به جامعه تزريق كند و قلم خود را پاس بدارد، اگر چه بايد برخي از مخاطرات و تبعات را به جان خريده و تاوان پس دهد اما ارزش قلم را حفظ مي نمايد.
بيان درد مردم و رساندن آن به گوشهاي شنوا و كارآمد، كاري بس زيباست كه با درايت خبرنگار تيز هوش، تحولات نوعدوستي را سبب مي شود و تقدس كار را دوچنان مي كند و انگيزه زندگي را براي درد مندان به وجود مي آورد تا آنان بدانند در اين مسير كسي هست كه با چشم و گوش تيزبين آنان را مي بيند و صدايشان را مي شنود و براي كرامت انساني كه محور حقوق بشر است ارزش قائل است. خبرنگار براي واژه هايي چون عدالت، آزادی، برابری و صلح داخلی و خارجی اهميت قائل است و قلم خود را به عنوان امانت الهی در راه خیر به کار می برد. او با روشنگری، جامعه را به سمت معنویات سوق می دهد و با ارائه نوشته های پُر محتوا و سودمند، افکار و اندیشه ها را رشد داده و به اعتلاء فرهنگ بشری کمک می کند و روحیه خودباوری و خوداتکایی را در مردم افزایش مي دهد. خبرنگار؛ صداي مردم است.
خبرنگار انديشمند، خود را در برابر خداوند سبحان مسئول و پاسخگو می داند و در پی شهرت و جاه طلبی نیست و در نوشته هایش به منافع ملی و عمومی توجه ویژه اي دارد كه مي تواند مسیر یک جامعه را تغییر دهد.
خبرنگاران همواره، در طول تاریخ در معرض انواع مخاطرات پیدا و پنهان سیاسی، حقوقی و اجتماعی قرار داشته و بنابه موقعيت شغلي خود دائما در تنش و اضطراب بوده و با دنياي كاري پر از استرس، در همه جا به دنبال مردم و در پي كسب خبر هستند و آنچه كه برايشان اهيت دارد مخاطب است. توسعه اطلاعات و گسترش اطلاع رسانی و نياز بشريت به دسترسي اين اطلاعات  خبرنگاران را بر آن مي دارد تا بتوانند همسو با جريانات جامعه تلاش كرده و وقايع را به سمع و نظر مردم برسانند
چه خبرنگاران و نويسندگاني كه در طول  هشت سال دفاع مقدس همدوش با رزمندگان دلير اسلام لحظه به لحظه حماسه هاي غرور آفرين اشان را روايت كردندو در بازتاب آن رشادتها جان خود را از دست دادند.
 یاد و خاطره تمامی خبرنگاران شهید و ایثارگر كه روایتگرآن دوران مقدس بوده و در بازتاب و انعکاس آن سلحشوری¬‌ها زخم برداشتند وياجان  خود را ازدست دادند گرامي باد.
هفدهم مرداد پاسداشت روز خبرنگار بر فعالان عر صه خبر و روايتگران حق و حقانيت مبارك باد.


١١:٢٣ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج