چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > خستگی در اینجا معنی خود را از دست داده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

جایگاه هلال احمر در میان زائران پیاده روی اربعین حسینی؛

خستگی در اینجا معنی خود را از دست داده است

علی شهودی: از روزی که با پرواز تهران به نجف وارد کشور عراق شده ایم، چیزی که بیشتر از همه برای ما قابل لمس بوده؛ احترام زائران به پیراهن هلال احمر است.

هلال احمر نامی است محبوب در میان زائران حسینی، کوچک و بزرگ ، مرد و زن عرب و عجم. از وقتی که برای ارائه خدمات درمانی و دارویی به همراه پزشکان و تیم درمانی در عمود 1092 مستقر شده ایم؛ عزت ایران و ایرانی و شوکت نام هلال احمر را به خوبی دریافته ایم و از اینکه این لباس سرخ را بر تنمان کرده ایم بر خود می بالیم. 

اینجا عالمی دیگر است زنان و مردان علم بردوش و کودکان و جوانان مشتاق همه و همه در محور نجف به کربلا که به "طریق الجنه"مشهور شده است؛ به شوق زیارت بارگاه نورانی حضرت سیدالشهدا (ع) و قمر بنی هاشم (ع) و شهدای کربلا؛ چون سیلی روان به خروش آمده اند.

در اینجا"تقریبا  15 کیلومتر مانده به کربلا؛ عمود 1092 "تیم درمانی جمعیت هلال احمر با همکاری جمعیه النور الخیریه مستقر شده اند.

نیروهای هلال احمر چنان کمر خدمت به دامن بسته اند و  سر از پای نمی شناسند که هر بیننده را به وجد و شور می آورند؛ خستگی در اینجا معنی خود را از دست داده است... 

 اینجا طبیب به دنبال درد است و دردمند خود طبیب. وقتی زائران از راه می رسند، پزشکان و پرستاران هلال احمر پروانه وار دور شمع وجود زوار به طواف آمده  و با بیانی سرشار از تمنا و التماس دعا به معالجت می پردازند ...

جایی که باید در آنجا برای کار خیر سبقت گرفت اینجاست: "فالستبقوا الخیرات"

آن لذت و شور و شعفی که از درمان زوار در اربعین حسینی در وجود هلال احمری ها به وجود می آید با هیچ لذت دیگر قابل قیاس نیست ..لذت خدمت به روندگان  "طریق الجنه"

"یا حسین"؛ چه کرده ای که بعد از 14 قرن اینگونه محشری در عالم بر انگیخته ای 

یزید کو که  ببیند بناله قافله ها 

گرفته  از همه سوی جهان سراغ حسین (ع)

یکی دیگر از نشان های حسینی زوار؛ پیراهن سرخ هلال احمر ایران است 

به فضل پروردگار و در سایه خدمات صادقانه نیروهای هلال احمر، نام هلال احمر به نامی محبوب در میان زوار حسینی تبدیل شده و زوار حسینی با دیدن لباس هلال احمر احساس آرامش می کنند.


٠٨:٢٠ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٦٠٣    /    تعداد نمایش : ٣١٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج