نجات جان 2 کوهنورد توسط نجاتگران کوهستان هلال احمر فارس

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز گفت: 2 کوهنورد در ارتفاعات منطقه آبشار قلات توسط نجاتگران تیم کوهستان این جمعیت نجات پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز؛ محمد جواد رشیدی با اعلام این خبر گفت: در ساعت ٣:۴۵ دقیقه بامداد جمعه ١٠ مردادماه ٩٩، با اعلام مرکز کنترل و عملیات هلال احمر فارس مبنی بر مصدومیت فردی در ارتفاعات قلات، منطقه پاتخت آبشار دوم ، نجاتگران مستقر در پایگاه کوهستانی دراک جمعیت هلال احمر شیراز با یکدستگاه خودرو عملیاتی کوهستان ، در کمترین زمان خود را به منطقه رساندند.

رشیدی گفت: با پیگیری وضعیت مصدومان مشخص شد یک گروه چهار نفره کوهنورد دچار حادثه شده اند که یکی از آنها دچار تنگی نفس شده و جوانی ٣٠ ساله از صخره، سقوط  و از ناحیه کمر، قفسه سینه و سر دچار آسیب شده است.

وی افزود: نجاتگران جمعیت هلال احمر شیراز بلافاصله با تجهیزات کامل با دو ساعت کوهپیمایی در ارتفاع ١٧٠٠ متری منطقه، خود را به مصدومان رسانده و اقدامات اولیه را انجام دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز گفت: با توجه به وضعیت جوان ٣٠ ساله و صعب العبور بودن محل حادثه و مشکلات در انتقال سریع، با هماهنگی EOC تقاضای بالگرد شد و نجاتگران با کمک اهالی محلی، فرد مصدوم را به وسیله سبد بسکت و ایجاد دو کارگاه حمایت در مسیر ۶٠ درجه و ریزالی، تا ارتفاعات یال، انتقال دادند و تحویل امداد هوایی اورژنس شد..

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *