نجات ۲۲۵ هزار مسافر نوروزی در طرح امداد نوروزی ۹۱

نوشته شده در تاریخ ۰۳/۰۱/۹۱

طی ۱۹ روز اجرای طرح امداد نوروزی ۲۲۵ هزار و ۹۲۷ نفر از مسافران دچار حادثه شدند که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۶۷۶ نفر توسط امدادگران نجات یافتند.

محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌ و گو با پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر درباره اقدامات انجام شده تا پایان طرح امداد نوروزی جمعیت هلال‌ احمر اظهار داشت: در این مدت تعداد سه هزار و ۶۱۸ مورد عملیات توسط نیروهای سازمان امداد و نجات این جمعیت در سراسر کشور انجام شده است که ۶۰ درصد این عملیات ها را عملیات های جاده ای به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: ۲۲۵ هزار و ۹۲۷ نفر در طول اجرای طرح امداد نوروزی ۹۱ حادثه دیده‌اند که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۶۷۶ نفر توسط نیروهای امداد و نجات، نجات یافتند.

مظفر گفت: از افرادی که نجات یافته‌اند نیز، سی و هشت هزار و ۴۱۱ نفر مصدوم شدند که دو هزار و ۷۰۰ نفر از آنها برای درمان توسط نیروهای عملیاتی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

اسکان اضطراری بیش از یکصد و پنجاه هزار مسافر نوروزی

وی با اشاره به وضعیت جوی و بارش برف و کولاک در برخی محورهای ارتباطی کشور در نوروز امسال گفت: در همین زمینه و با اقدامات صورت گرفته، ۱۵۳ هزار و ۸۶۳ نفر از مسافران اسکان موقت و اضطراری داده شدند که در این میان تعداد پانزده هزار و ۹۲۹ ست زیستی و بیست و شش هزار و ۹۲۰ بسته غذایی میان اسکان یافتگان توزیع شده است.

۵۴۱ سورتی پرواز امدادی

مظفر درباره اقدامات انجام شده عملیاتی توسط نیروهای امداد هوایی گفت: سراسر کشور را به ۹ منطقه عملیاتی تقسیم کرده‌ایم که ۱۴ بالگرد تمام این مناطق را تحت پوشش خود قرار داده و با انجام ۵۴۱ سورتی پرواز توسط تیم امداد هوایی هلال‌ احمر به مسافران خدمت‌رسانی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات در پایان از حضور ۹۹۶۰۰ نفر/ روز نیروی عملیاتی در طول ۱۹ روز اجرای طرح ملی امداد نوروزی ۹۱ خبر داد.

رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات