خرید یک تا 2 بالگرد و 900 خودروی امدادی به منظور تقویت ناوگان امدادی هلال‌احمر/ انبارهای امدادی هلال‌احمر در روزهای آینده شارژ می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: برای اینکه بتوانیم با آمادگی بیشتری در حوادث حضور داشته باشیم؛ خرید یک تا 2 فروند بالگرد به منظور نوسازی ناوگان امداد هوایی هلال احمر در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر کریم همتی با اشاره به برنامه ریزی برای بازسازی 8 فروند بالگرد موجود، گفت: جمعیت هلال احمر 24 فروند بالگرد دارد و پس از ارگان های نظامی کشور، بزرگترین مجموعه بالگردی را در اختیار دارد. یکی از کارهایی در زمینه امداد و نجات هوایی در کشور انجام می شود از سوی جمعیت هلال احمر است. براین اساس 8 فروند از مجموعه بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر نیاز به اورهال و بازسازی دارند و با توجه به لطف رئیس جمهوری و کمک خوبی که به جمعیت هلال احمر داشت، موضوع شارژ انبارهای امدادی، تامین اقلام امدادی، تجهیزات امداد فردی و گروهی و همچنین خرید تجهیزات بازسازی بالگردها در دستور کار است.

وی ادامه داد: مناقصه مربوط به بازسازی بالگردها انجام شده و امیدواریم در روزهای آینده خریدهای لازم را انجام دهیم. خیلی مهم است که مجموعه بالگردهای هلال احمر آمادگی کامل برای انجام عملیات امدادی را داشته باشند.

همتی درباره برنامه ریزی برای خرید بالگرد امدادی برای جمعیت هلال احمر، اضافه کرد: خرید یک تا 2 فروند بالگرد در دستور کار مجدد قرار گرفته است تا بتوانیم با آمادگی بیشتری در حوادث حضور داشته باشیم؛ بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر خدمات خوبی را در مناطق کوهستانی و سخت گذر و در حوادث مختلف ارائه می دهد.

صدور مجوز خرید 900 خودروی امدادی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به صدور مجوز خرید 900 دستگاه خودروی امدادی برای جمعیت هلال احمر، تاکید کرد: در چند سال که حوادث زیادی را به دنبال داشتیم، می توانیم بگوییم که ذخیره امدادی هلال احمر به کمترین مقدار خود رسیده و تجهیزات لجستیک هم در این زمینه مصون نمانده است و از مجموعه 6 هزار خودرو که در اختیار داریم ، بخشی از آن ها کارایی لازم را ندارند.

وی افزود: درخواستی را به رئیس جمهوری برای خرید خودروها تقدیم کردیم و وی مجوز خرید را صادر کرد. 300 مجوز مربوط به خریدآمبولانس،300 مجوز مربوط به خرید خودروی امدادی کمک دار و 300 مجوز هم مربوط به خرید وانت دوکابین است که در کمیسیون امور زیربنایی دولت با کلیات آن موافقت شد و این هفته در دولت هم تصویب خواهد شد.

همتی درباره معافیت های مالیاتی خرید این خودروها، گفت: با مجوز دولت این خودروهای وارداتی معافیت های مالیاتی خاصی را دارند و با اضافه شدن این خودروها بخش زیادی از مشکلات جمعیت هلال احمر در بحث خودرویی حل می شود. تهیه و بازسازی بالگرد، شارژ انبارهای امدادی و خرید تجهیزات لجستیکی باعث شد تا جمعیت هلال احمر را به نقطه آمادگی قابل قبولی در زمینه پاسخگویی به حوادث و سوانح مختلف کشور برساند. که جا دارد از مسئولان دولت به خصوص رئیس جمهوری تشکر ویژه داشته باشیم.

به گفته وی، سفارش خرید 65 دستگاه امسال داده می شود. مجوزی که برای خرید 900 دستگاه خودروی امدادی صادر شده تا سال 1401 اعتبار دارد و این خودروها در مدت 3 سال به ناوگان خودرویی جمعیت هلال احمر اضافه خواهد شد.

انبارهای امدادی هلال‌احمر در روزهای آینده شارژ می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر درباره شارژ انبارهای امدادی، گفت: مدتی قبل از نزدیک بازدیدی از انبارهای امدادی هلال احمر استان های تهران و البرز داشتم، با توجه به اینکه این انبارها تقریبا خالی بودند، از محل اعتبارات اختصاص داده شده، سفارش خرید 31 هزار دستگاه چادر، 50 هزار تخته پتو و 20 هزار بسته غذایی داده شده است که طی روزهای آینده خریداری خواهد شد و به انبارها اضافه می شود.

وی ادامه داد: 100 میلیارد ریال برای نوسازی پایگاه های اقماری استان تهران و 100 میلیارد ریال برای بازسازی خودروها در نظر گرفته شده و در مجموع 30 میلیارد تومان برای به روز شدن انبارهای اقماری در تهران و انبارهای امدادی در استان ها در زمینه تامین روشنایی، تجهیزات داخل انبارها و ... هزینه خواهد شد.

همتی تاکید کرد: بعد از 10 سال، جمعیت هلال احمر خرید خودروهای امدادی را در دستور کار دارد و این حجم از اعتبار در هیچ دوره ای سابقه نداشته است.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره اختصاص بودجه از محل تبصره 13، تاکید کرد: بودجه ای بالغ بر 250 میلیارد تومان از محل تبصره 13 در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است که از همه افرادی که در این زمینه به ما کمک کردند تشکر می‌کنیم.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *