رئیس جمعیت هلال‌احمر: یک میلیون واکسن آنفلوآنزا وارد کشور می‌‎شود

رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد: یک میلیون ویال واکسن آنفلوآنزا وارد می شود تا هر دو بیماری آنفلوآنزا و کرونا را به صورت همزمان نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر کریم همتی درباره اقدامات جمعیت هلال احمر در زمینه مقابله با کرونا، گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور، تمهیدات لازم در زمینه مقابله با آن اندیشیده شده است و واردات واکسن را در دستور کار داریم که در مرحله نخست یک میلیون ویال واکسن را وارد می‌کنیم.

وی افزود: کارهای اولیه انجام شده و به هر مقدار که نیاز باشد واکسن از سوی جمعیت هلال احمر وارد خواهد شد تا هر دو بیماری آنفلوآنزا و کرونا را به صورت همزمان نداشته باشیم و حداقل در افراد پر خطر کمترین میزان بیماری را داشته باشیم تا بتوانیم بر هر دو بیماری فائق بیاییم.

همتی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم پیاده روی اربعین بستگی به وضعیت کرونا در کشور ایران و عراق دارد، بیان کرد: با توجه به ارتباط نزدیک 2 کشور، اگر کرونا قابل کنترل شود مراسم پیاده روی زائران اربعین را داریم. جمعیت هلال احمر به عنوان مسئول کارگروه امداد و نجات، آمادگی دارد هر زمان که ستاد مرکزی اربعین تصمیم بگیرد و ابلاغ کند در اسرع وقت همه سازو کارهایی را که از قبل اندیشیده شده است به کار می گیریم تا مردم با راحتی و آرامش برای زیارت به کشور عراق عزیمت کنند.

وی تاکید کرد: تا این لحظه ابلاغ رسمی در زمینه برگزاری مراسم پیاده روی اربعین، داده نشده است و منتظر هستیم تا ستاد مرکزی اربعین این نتیجه را اعلام کند و ما آمادگی کامل داریم تا در خدمت زوار گرانقدر باشیم.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *