دیدار نماینده یونیسف در ایران با رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر/ تشکیل کارگروه توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه حمایت از کودکان

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در دیدار با نماینده یونیسف در ایران گفت: با هدف توسعه همکاری میان دو مجموعه در زمینه حمایت از کودکان، کارگروهی را با حضور کارشناسان دو طرف تشکیل خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر گل فشان در دیدار با خانم مندیپ اوبرایان گفت: توجه به حقوق کودکان و نوجوانان از مواردی است که سازمان جوانان نسبت به آن توجه ویژه ای دارد. مربیان این سازمان با حضور در مهدهای کودک، آموزش های مختلف امدادی و مهارتی را به کودکان ارائه می دهند.

رئیس سازمان جوانان گفت: خشونت هایی که در حال حاضر در دنیا انجام می شود نیاز به آموزش های مختلفی در راستای کسب مهارتهای اجتماعی دارد. سازمان جوانان هلال احمر هم به عنوان سازمانی که در این زمینه احساس مسئولیت می کند اقدامات قابل توجهی را انجام داده است.

وی افزود: تشکیل تیم های سحر به عنوان تیم های ساماندهی حمایت های روانی پس از بلایا یکی از اقدامات مهم سازمان است که به منظور انجام حمایت روانی، اجتماعی و فرهنگی از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث به ویژه کودکان و بانوان سازماندهی شده است.

گل فشان گفت: جمعیت هلال احمر و به تبع آن سازمان جوانان در سراسر کشور 400 شعبه فعال دارد که فعالیت ها و اقدامات خوبی در حوزه آسیب‌های اجتماعی کودکان دارد و بی تردید هیچ سازمانی به این اندازه دارای گستردگی نیست که می توان از این ظرفیت بهره برداری مناسبی داشت.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر، نقاط اشتراک فراوانی با یونیسف دارد که با هدف توسعه همکاری میان دو مجموعه، کارگروهی را با حضور کارشناسان 2 طرف تشکیل خواهیم داد.

گل فشان در ادامه گفت: کشور ایران با توجه به شرایط اقلیمی دارای 42 نوع از انواع بلای طبیعی است. البته بروز بلایای طبیعی، غیر قابل پیشگیری است اما آنچه که مهم است، آماده بودن برای مواجهه و مقابله با آن است که باید با آموزش های مستمر این آمادگی را افزایش داد.

سابقه طولانی همکاری مشترک هلال احمر و یونیسف

مندیپ اوبرایان نماینده یونیسف در ایران نیز در این دیدار ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی به دلیل بیماری کرونا، گفت: از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران به واسطه تلاش های زیادی که در مقابله با ویروس کرونا انجام داده، تشکر و قدردانی می کنم. تلاش های بی منت و با نشاط جوانان ایران در اقدامات مختلف واقعا امیدوار کننده است و آرزو دارم روزی شاهد همه این فعالیت های خداپسندانه از نزدیک باشم.

وی با اشاره به سابقه طولانی در همکاری های مشترک و موفق با سازمان جوانان به خصوص در زلزله کرمانشاه گفت: ارسال بسته های کمک های اولیه و ساخت و تجهیز محیط های بازی کودکان در استان های گلستان و لرستان از دیگر اقدامات موفقیت آمیز بود که امیدوارم این پروژه ها سریعتر به بهره برداری برسد.

نماینده یونیسف در ایران گفت: یونیسف آمادگی کامل جهت همکاری با سازمان جوانان در حوزه حمایت های روانی و کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس و روستاها را در راستای حقوق کودکان دارد و می توانیم با کمک یکدیگر، اقدامات قابل توجه ای در سطح ملی در این زمینه انجام دهیم.

وی افزود: سازمان جوانان نیز تجربیات و دانش بسیار خوبی در حوزه حمایت از کودکان دارد و ما آماده ایم تا از این تجربیات و اقدامات استفاده کنیم.