جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه ، 05 خرداد 1399

آغاز توزیع 3 هزار بسته حمایتی میان نیازمندان خراسان شمالی

توزیع 3 هزار بسته حمایتی بین نیازمندان و خانواده های متاثر از شیوع بیکاری کرونا در استان در قالب طرح دست‌یار با همکاری جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و سپاه حضرت جوادالائمه (ع) استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ آیت الله ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در این مراسم از جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و سپاه حضرت جوادالائمه (ع) به خاطر این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه تقدیر کرد و افزود: جمعیت هلال احمر خراسان شمالی مجموعه ای جوانمرد و همکار سپاه است که به آنها خداقوت می گویم.

وی برگزاری رزمایش مواسات با هدف کمک به خانواده‌های آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا را از جلوه‌های عینی فرهنگ انفاق در دین اسلام دانست و گفت: در شرایطی که بحران کرونا جهان را فراگرفته، کشور ما به همت خیران، دلسوزان و با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در این آزمون عملکرد مطلوبی داشته است.

امام جمعه مرکز استان همچنین از تلاش های خالصانه و مجاهدانه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در خدمت رسانی به مردم در حوادث و سوانح تقدیر و تشکر کرد.

محسن نجات مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی نیز در آیین آغاز اجرای این طرح گفت: با توجه به تاثیرات منفی شیوع بیماری کرونا در جامعه بر خانواده های کم برخوردار و کاهش قدرت اقتصادی آنها؛ کمک های مردمی و  اعتبارات در دسترس را برای برداشتن گامی به منظور کاهش آلام این خانواده ها مدیریت کردیم.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش پرسنل و حضور امدادگران و داوطلبان از خودگذشته جمعیت، تهیه و بسته بندی بسته های حمایتی انجام شد. سپاه حضرت جوادالائمه (ع) نیز با رغبت پای کار آمد و در این مسیر با ما هم قدم شد تا مجموعا 3 هزار بسته حمایتی فراهم کنیم.

نجات با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر طرح قرارگاه رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه افزود: در اتفاقات تلخ شیوع کرونا اقشار فراوانی از جامعه آسیب‌های مالی دیده‌اند که حمایت از آن‌ها ضروری و غیر قابل اجتناب است. در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب، طرح دست‌یار با مشارکت مردم و خیران در سطح کشور و استان فعال شد؛ در خراسان شمالی این طرح را با پویش مواسات همراه کردیم تا یک حرکت عمومی زیبا در این زمینه شکل بگیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: هماهنگی های لازم بین جمعیت هلال احمر و سپاه پاسداران انجام شده تا روند توزیع این 3 هزار بسته حمایتی به بهترین نحو ممکن در کل استان انجام شود و هرچه سریعتر به دست نیازمندان برسد.

سرهنگ حاتمی جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) استان در امور اقشار بسیج هم در این مراسم از اقدامات خیرخواهانه جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در خصوص پویش مواسات تقدیر کرد و افزود: جمعیت هلال احمر استان زحمات زیادی را در کنار مردم و خیران عزیز برای تهیه 3 هزار بسته حمایتی کشیده است.

سرهنگ حاتمی با ارائه گزارشی از میزان توزیع اقلام حمایتی بین خانواده های متاثر از بیماری کرونا گفت: در کنار این اقدامات، تلاش کرده ایم تا به گونه ای ایفای نقش کنیم که تمام این خانواده ها از بسته های حمایتی برخوردار شده و از موازی کاری بین ادارات نیز جلوگیری شود.

جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) استان در امور اقشار بسیج گفت: سپاه و هلال احمر با این اقدام مشترک خود در اجرای طرح دستیار و پویش مواسات برای توزیع اقلام حمایتی نشان دادند که در کنار مردم بوده و تمام تلاش خود برای تسکین آلام آن ها را خواهند داشت.

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *