100 نجاتگر استان گیلان واجد شرایط شرکت در آزمون درجه ایثار شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ۱۰۰ نفر از نجاتگران استان با درجه نجاتگر یکم واجد شرایط شرکت در آزمون درجه ایثار شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی گفت: سپری شدن حداقل 2 سال از صدور درجه نجاتگر یکم، کسب امتیاز لازم برای ارتقای درجه ایثار و دارا بودن نمره قبولی در آزمون جسمانی و مهارتی از جمله شرایط شرکت در آزمون ایثار است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم برای برگزاری آزمون درجه ایثار نجاتگران این استان انجام شده، افزود: این آزمون نهم و دهم اسفند ماه سال جاری در مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات چاف لنگرود برگزار می شود.

غلامی همچنین از اعزام یک تیم داوری از سازمان امداد و نجات برای برگزاری آزمون ایثار در گیلان خبر داد و افزود: موارد آزمون شامل 2 بخش آمادگی جسمانی نظیر کوپر، دراز و نشست، انعطاف نیم تنه به جلو، دوی ۴۵ متر، پرش طول در جا، فشار موازی، پرش جفت دو طرف، دوی مارپیچ و معلق ماندن و دیگر آیتم آن و آزمون مهارتی شامل انجام کمک های اولیه، جست وجو و نجات در جاده، جست وجو و نجات در آوار، جست وجو و نجات در کوهستان و جست وجو و نجات در محیط های آبی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ارتقاء سطح کیفی امدادرسانی با حضور امدادگران درجه ایثار در این استان افزود: با برنامه ریزی های جمعیت هلال احمر  استفاده از امدادگران با درجه ایثار، استخدام های آتی جمعیت از بین امدادگرانی که موفق به کسب درجه ایثار شده اند انجام می شود.

لازم به ذکر است؛ جمعیت هلال احمر استان گیلان ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *