۲۴ هزار نفر از خدمات طرح «ناظران سلامت» خراسان جنوبی بهره مند شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از آغاز اجرای طرح «ناظران سلامت» تاکنون ۲۴ هزار و ۷۱۷ نفر از خدمات این طرح در استان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمدرضا رضایی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: طرح «ناظران سلامت» با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و گروه‌های شغلی فعال در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۳۲۶ مورد از اماکن استان زیر پوشش طرح هستند، اظهار کرد: مرحله اول این طرح از ۱۵ آذر تا پایان این ماه در استان اجرایی شده و مرحله دوم هم تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.

رضایی افزود: طرح «ناظران سلامت» در قالب همکاری اعضای جوانان هلال احمر و بسیج با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان در حال اجرا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنین در چارچوب این طرح اعضای جمعیت هلال احمر به مراکز اداری، تجاری و عمومی سرکشی کرده و روند بازرسی‌ها را برابر دستورالعمل به شبکه بهداشت و هلال احمر گزارش می‌دهند.

وی اظهار کرد: در صورت استمرار رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، مراتب برای انجام اقدامات لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.

رضایی بیان کرد: از آغاز اجرای «ناظران سلامت» تاکنون ۲۴ هزار و ۷۱۷ نفر از خدمات این طرح در استان بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: همچنین این خدمات با مشارکت 3 هزار و ۷۱ نفر روز در قالب یک هزار و ۳۱۵ تیم در سطح خراسان جنوبی ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: خوشبختانه با اجرای طرح «ناظران سلامت» عادی‌انگاری در اماکن عمومی کاهش یافته و روند ابتلا به کرونا هم در هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است.

به گفته وی، این طرح در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای کنترل و مدیریت کرونا همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی اجرا می شود.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *