یک هزار نفر بیرجندی تحت پوشش خدمات خانه های هلال قرار گرفتند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: یک هزار نفر در شهرستان بیرجند تحت پوشش خدمات ۱۱ خانه هلال قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی؛ احمد بخشی، در حاشیه مراسم افتتاح خانه هلال روستای «رزگ» گفت: با افتتاح 8 خانه هلال در بیرجند، تعداد خانه های هلال این شهرستان به ۱۱ مورد رسیده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به استقبال بالای مردم از خانه های هلال افزود: علی رغم تازه تاسیس بودن این خانه ها، تاکنون یک هزار نفر تحت پوشش خدمات مربوطه قرار گرفته اند.

بخشی با اشاره به افتتاح خانه هلال در روستای ۲۵ خانواری رزگ بیان کرد: با توجه به سیاحتی و زیارتی بودن این روستا، احداث خانه هلال ارائه خدمات امدادی به زائران و گردشگران را آسان تر می کند.

وی تعامل و همکاری دو سویه میان روستانشینان و جمعیت هلال احمر را از مهمترین اهداف ایجاد این خانه ها عنوان کرد و ادامه داد: این خانه ها در افزایش سطح آگاهی مردم از بایدها و نباید های لازم در زمان بحران بقش بسزایی دارد.

 بخشی گفت: برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه، برگزاری مانور و امدادرسانی به موقع در حوادث و بلایا، انجام فعالیت های بشردوستانه و ارائه خدمات حمایتی با کمک اعضای داوطلب از جمله فعالیت های خانه های هلال است.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *