نظارت بر 26 هزار واحد صنفی در زنجان برای مقابله با کرونا

سرپرست جمعیت هلال احمر زنجان گفت: «ناظران سلامت» طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هلال احمر با هدف مقابله با کرونا، بر 26 هزار و 844 واحد صنفی و مکان های عمومی این استان نظارت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ علی طاهری 10 اسفند، ضمن قدردانی از فعالیت ها و تلاش های جوانان و داوطلبان عضو هلال احمر استان در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: در این طرح، ارزیابی و نظارت واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته، توسط اعضای افتخاری هلال احمر انجام می‌شود.

وی گفت: در کنار این نظارت ها، همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت، از دیگر اقداماتی است که از سوی «ناظران سلامت» در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این طرح با توجه به توافق نامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور و این استان نیز در حال اجراست.

طاهری تاکید کرد: از ابتدای شروع طرح «ناظران سلامت» 2 هزار و 600 تیم از اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا فعالیت کرده اند.

وی گفت: تاکنون 2 هزار و 553 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر استان زنجان در حوزه جوانان و داوطلبان در این طرح مشارکت داشته اند و به 37 هزار و 865 نفر خدمات ارائه داده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پیش از این نیز داوطلبان و جوانان عضو هلال احمر استان در اجرای طرح «آمران سلامت»، تب سنجی و غربالگری شهروندان در مبادی ورودی و خروجی شهرها برای پیشگیری و مهار بیماری کرونا مشارکت داشته اند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *