رئیس جمعیت هلال احمر در نشست ویدئو کنفرانسی مددکاران سراسر کشور؛

مددکاری هم علم است، هم هنر

رئیس جمعیت هلال احمر در نشست ویدئو کنفرانسی مددکاران سراسر کشور گفت: سازمان داوطلبان ارزش و اعتبارش را از اجتماعی بودنش می‌گیرد که در این بخش «مددکاران و مددکاری» تاثیر زیادی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،  دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر، در نشست ویدئو کنفرانسی مددکاران سراسر کشور ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز مرد و تقارن آن با روز مددکار گفت: امروز حوزه سازمان داوطلبان ارزش و اعتبارش را از اجتماعی بودنش می‌گیرد که در این بخش «مددکاران و مددکاری» تاثیر زیادی دارد.

همتی با اشاره به اهمیت و نقش مددکاری ادامه داد: مددکاری هم علم است هم هنر، من  به حوزه داوطلبان علاقه مند هستم چرا که حوزه‌ای است که می‌توان به افراد نیازمند و مددجو کمک کرد. ما در جمعیت هلال احمر تلاش می‌کنیم مددکاران جدید را به این بخش از جمعیت اضافه کنیم  تا در کنار افراد با تجربه بتوانند خدمات بهتری ارئه دهند.

همتی با اشاره به ضرورت برگزاری دوره آموزش مددکاران ادامه داد: در شرایط کرونا، برگزاری ودوره‌ آموزشی را می‌توان به صورت مجازی در سراسر کشور برای مددکاران برگزار کرد و برای حضور در این دوره امتیازاتی را هم قائل شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به موضوع شفافیت در امور ادامه داد: جمع آوری کمک ها باید شفاف باشد تا بتوانیم حین جمع آوری کمک های مردمی اعلام کنیم چه میزان از سوی مردم به جمعیت هلال‌احمر کمک شده است، همچنین لازم است رئیس سازمان داوطلبان هم در چند مصاحبه میزان کمک های انجام شده را اعلام کند.

در ادامه این نشست برخط دکتر محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان ضمن تبریک به مناسبت روز ولادت حضرت علی و روز مدد کار با تاکید بر اجتماعی بودن جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک سازمان امدادی، درمانی یا حمایتی نیست بلکه یک نهاد اجتماعی است، این جمعیت بزرگترین شبکه دارویی کشور را دارا است که داروها را با تعرفه دولتی ارائه می کند، برای سازمان داوطلبان این موضوع اهمیت دارد، کسی که به داروخانه، مرکز توانبخشی و یا مرکز دیگری مراجعه می کند هرگز نباید بدون خدمت از آن مجموعه خارج شود.

نصیری در ادامه از گسترش اعتبارات خدمات مددکاری در کشور اشاره کرد و گفت: در سال 97 اعتبارات در مرکز استان بود اما اکنون در پایان سال 99 ارائه خدمات مددکاری در تمام شعب انجام می شود.

محمد نصیری با اشاره به لزوم همگرایی شغل مدد کاری با مدرک تحصیلی مرتبط به آن در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: رشته مدد کاری یک رشته میان‌رشته ای و  برگرفته از 4 رشته دانشگاهی است که دال بر اهمیت این رشته دارد، متاسفانه در جمعیت هلال احمر از 92 نفر مددکاری که در حال خدمت هستند 7 نفر دارای مدرک مرتبط و 16 نفر دارای مدرک تحصیلی نیمه مرتبط هستند و مابقی فقط دوره های سازمان داوطلبان را سپری کرده اند.

رئیس سازمان داوطلبان ادامه داد: از ابتدای ریاست دکتر کریم همتی  25  هزار و 211 پرونده به وسیله همین 92نفر مددکار رسیدگی شده است که در نوع خودش بی سابقه و کم نظیر است.

رئیس سازمان داوطلبان در ادامه با اشاره به اقلام موجود در بانک امانات در یک سال اخیر افزود: در سال 98 موجودی اقلام بانک امانت 4175 قلم بود و این در حالیست که امسال تا کنون موجودی اقلام بانک امانات 11هزار و 167 کالا شده است، در بانک امانات به در خصوص دستگاه اکسیژن ساز به حد نرمال رسیده ایم.

نصیری در پایان گفت: کمبود نیروی متخصص مددکار در جمعیت حس می شود که در استخدام های پیش رو باید از نیرو های متخصص به ویژه  در استان ها استفاده کنیم، علاوه بر این مددکاران با توجه به شرایط و ماهیت کارشان دچار سختی کار هستند که از ریاست جمعیت می خواهم تا موضوع ضریب سختی کار را برای آنها لحاظ کنند.

 

امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *