سفیران حمایت روانی به سی سخت اعزام می‌شوند/تیم سحر کهگیلویه و بویراحمد وارد مناطق زلزله زده شد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: تیم‌های (سحر) سفیران حمایت روانی به شهرستان سی سخت اعزام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان ضمن اظهار تاسف از وقوع زلزله در شهرستان سی سخت استان اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در روزهایی که معضل کرونا دست به گریبان مردم کشور است به دلیل شوک و ترس ناشی از وقوع زلزله در معرض مشکلات روحی روانی قرار دارد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: از این رو سازمان جوانان در این شرایط آمادگی همه جانبه خود را با اعزام تیم های سفیران حمایت روانی و به منظور افزایش تاب آوری افراد منطقه حادثه دیده و پیشگیری و کاهش عوارض روانی اجتماعی آن و کمک به آسیب دیدگان برای بازگشت به زندگی عادی اعلام می دارد.

وی بیان کرد: استان هایی که آمادگی لازم برای اعزام  تیم های سحر به منطقه حادثه دیده را دارند، در اسرع وقت به سازمان جوانان اعلام کنند. در فاز نخست، اولویت اعزام با استان های همجوار است.

گل فشان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم هایی از استان کهگیلویه و بویراحمد به منطقه وارد شدند تا به ارزیابی شرایط  بپردازند. تاکید این است که در شرایط کرونایی  و خسارات زلزله، حمایت های روانی مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: همچنین در فضای دوستدار کودک برآنیم وضعیت منطقه را بسنجیم تا در صورت برنامه ریزی با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم هدایایی را برای کودکان تهیه کنیم.

به گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، استان اصفهان به عنوان دبیرخانه تیم های سحر در آن جا قرار دارد و به عنوان استان معین اعلام شده و قرار است تیمی با حضور اساتید و روانشناسان برجسته از سوی انجمن روانشناسی اصفهان به منظور آسیب شناسی اولیه و امکان سنجی اعزام کند.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *