مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی:

رویکرد و نگاه شرکت ‌های زیر مجموعه هلال‌ احمر توسعه خدمات بشردوستانه است

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر در بازدید از شرکت سها جیسا که در همراهی رئیس جمعیت هلال احمر بود، بر استفاده از گیاهان دارویی موجود در سراسر کشور برای تقویت تولیدات این شرکت تأکید و گفت: شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تدارکات جمعیت هلال احمر، توسعه خدمات بشردوستانه هستند.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر علیرضا عسکری در نشستی که در شرکت سها جیسا با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر، مدیرعامل هلال ‌احمر مازندران، مدیران عامل شرکت‌های سها و سهاجیسا و همچنین فرماندار عباس آباد در شرکت سهاجیسا برگزار شد، اظهار کرد: شرکت‌ های زیر مجموعه سازمان تدارکات، در مجموع یک بنگاه اقتصادی با نگاه بشردوستانه هستند. 

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌ احمر افزود: بازدید امروز از شرکت سها جیسا با اهتمام دکتر همتی، رئیس جمعیت هلال ‌احمر به امر تولید و در راستای پیوند میان شرکت سها و سها جیسا و تقویت و هم ‌افزایی دو شرکت در تولید محصولات دارویی و درمانی انجام شده است.

عسکری با تأکید بر اینکه شرکت‌ های سها و سها جیسا دو بازوی توانمند سازمان تدارکات پزشکی با بازدهی بالا هستند، افزود: شرکت سها جیسا برخلاف سایر شرکت ‌های موجود در کشور، نیروی انسانی کم اما سود و بازدهی بالایی دارد و این سبک مدیریتی باید الگوی سایر شرکت ها هم شود؛ این شرکت همچنین در پاکدستی نیز الگویی برای سایر شرکت ‌ها باشد تا با حمایت رئیس جمعیت هلال احمر، شاهد اتفاقات مثبت بیشتری در بنگاه اقتصادی هلال‌احمر باشیم.

وی افزود: کشور ما به لحاظ پوشش گیاهان دارویی بسیار غنی است و ما به همه‌ مدیران عامل هلال ‌احمر در استان ‌ها فراخوان دادیم تا در این حوزه به ما کمک کنن و نیاز نیست در هر استان یک سها جیسا داشته باشیم بلکه از ظرفیت همین شرکت سها جیسا در شمال کشور با کمک سایر استان‌ها بهره‌مند شویم تا تولیدات دارویی خود را تقویت کنیم.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر در ادامه با بیان اینکه تعامل خوبی میان شرکت‌های هلال با شرکت‌های مختلف دارویی در کشور وجود دارد، بیان کرد: در حوزه مارکتینگ، اقدامات خوبی در این شرکت انجام شده و محصولات آن در حال معرفی در کشور است و با نقطه آرمانی فاصله داریم اما معتقدیم با همبستگی موجود میان شرکت‌ها بویژه حوزه بازرگانی، می‌توانیم محصولات گیاهان دارویی هلال‌احمر را به خانه‌های تمام ایرانیان ببریم.

عسکری ادامه داد: داروی گیاهی شیرین بیان با اندکی فراوری در استان فارس به کشورهای عربی صادر می‌شود که در ارز آوری بسیار موفق بوده است.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت توسعه و تقویت بخش تحقیق و توسعه در سها جیسا افزود: در شرکت سها باید به روی نخبگان، دانشمندان، دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و .... باز باشد چرا که تحقیق و توسعه قلب تپنده شرکت است و اگر این بخش رشد کند منجر به رشد شرکت می‌شود.

در ادامه نشست، دکتر حجازی مدیر عامل شرکت سها جیسا با اشاره به اینکه شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سهاجیسا با تلاش دکتر رهیده در سال ۸۲ تاسیس شده است، عنوان کرد: تولید تخصصی این شرکت، عصاره انواع داروهای گیاهی، محصولات گیاهی خشک و دمنوش‌های درمانی است اما برای تولید ۱۷۰ تا ۱۸۰ محصول در حوزه دارویی، آرایشی-بهداشتی و عصاره‌ های دام و طیور از وزرات بهداشت مجوز دارد.

نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *