جمع آوری 121 میلیون تومان کمک های مردمی پارس آباد برای کمک به بیماران مبتلا به کووید 19

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: با راه اندازی پویش ملی «نفس هدیه کنیم» در پارس آباد، تاکنون ۱۲۱ میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری شده و از این طریق تعدادی سیلندر کپسول اکسیژن خریداری شده و در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی یازدهم اسفندماه در سفر به پارس آباد و در دیدار با فرماندار این شهرستان با اشاره به امکانات جمعیت هلال احمر در این شهرستان افزود: پارس آباد دارای نیروهای توانمند امدادی و نجاتگران عزیزی است که همیشه آماده خدمت به آسیب دیدگان از حوادث های مختلف هستند.

این مسئول با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر استان در مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: در این راستا جمعیت هلال احمر پارس آباد در تمامی طرح های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعم از طرح «آمران سلامت»، «ناظران سلامت»، غربالگری مسافران در ورودی به شهرها در اوایل سال، و اجرای طرح شهید سردار سلیمانی مشارکت فعال داشته و در تهیه و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی نیز فعالیت مثمر ثمری داشته اند.

وی با اشاره به جذب امدادگران در هلال احمر افزود: مراحل جذب نجاتگران با درجه ایثار در پایگاه ها طی شده و طی آن سه نفر در شهرستان پارس آباد مراحل قانونی را طی می کنند.

ضربی با اشاره به ضرورت گسترش تعداد خانه های هلال گفت: انتظار داریم فرماندار این شهرستان مساعدت و اعتبارات لازم را برای تامین زیر ساخت های پایگاه امداد بین شهری شهرستان و توسعه خانه های هلال در مراکز بخش ها و دهستان ها داشته باشند.

وی گفت: هدف جمعیت هلال احمر خدمت به خلق خدا بوده و مجموعه هلال احمر در زمان حوادث و شرایط سخت همواره در کنار مردم است.

 مدیر عامل استان در دیدار و نشست صمیمی با اعضای شورای اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان پارس آباد، گفت: تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در جهت بر قراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت ها و همچنین حمایت از زندگی و سلامت انسان ها، چهار هدف مقدس جمعیت هلال احمر است.

وی داوطلبان و خیران را سرمایه های ارزشمند جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: در هر زمان که جمعیت هلال احمر به یاری مردم در شرایط سخت شتافته است، خیران و داوطلبان همواره همراه و در کنار نهاد مردم نهاد بوده اند.

هلال احمر مورد اعتماد مردم و مسئولان است

 فرماندار شهرستان پارس آباد نیز در این دیدار با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در شهرستان، استان و کشور مورد اعتماد مردم و مسئولان است.افزود:  سرمایه اصلی جمعیت هلال احمر مردم هستند و این جمعیت در تمام شرایط سخت در صحنه ها حضور داشته است.

ابراهیم امامی گفت: جمعیت هلال احمر در تمام حوادث به صورت تخصصی وارد میدان شده و از همان دقایق اولیه برای کمک به مردم تلاش می کنند و باید قدردان این نهاد تخصصی و نیروهای آن بود.

روحانیت خود را کنار جمعیت هلال احمر می بیند

 امام جمعه شهرستان پارس آباد، نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روحانیت این شهرستان همواره خود را در کنار مجموعه هلال احمر می داند.

حجت الاسلام باقری افزود: جمعیت هلال احمر باید در کنار وظایف ذاتی خود در مباحث فرهنگی، معنوی، دینی و اعتقادی نیز قدرتمند و غنی تر ظاهر شود.

در این دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عملیاتی است و تقدیر و تشکر امام جمعه شهرستان و استاندار از عملکرد جمعیت هلال احمر نشانگر توان و ظرفیت این سازمان است.

فاطمی نیا با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در بحث کرونا نیز موثر و مفید عمل کرده است، گفت: جمعیت هلال احمر در بحث کرونا اقدامات ارزشمندی از جمله توزیع ماسک، توزیع مواد ضدعفونی کننده، توزیع بسته های معیشتی، تحت حمایت قرار دادن بیماران خاص و خانواده های متاثر از ویروس کرونا و مواردی دیگر را انجام داده است.

لازم به ذکر است؛ در ادامه این برنامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل ضمن تقدیر از خیرین و اعضای کمپین «نفس هدیه کنیم»، از واحدهای مختلف شعبه و نشست با همکاران و نجاتگران پایگاه جاده ای سربند شهرستان پارس آباد بازدید کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *