رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از کارخانه سها 2 مطرح کرد:

تولید داروهای گیاهی در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر/تاکید بر ضرورت تولید سرم در شرکت داروسازی سها

رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی این جمعیت، از بخش های مختلف کارخانه بازدید و بر ضرورت تولید داروهای گیاهی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی صبح امروز 5 اسفندماه ضمن ابراز خرسندی برای حضور در جمع کارکنان کارخانه سها، گفت: زحماتی که در واحد تحقیق و توسعه این شرکت کشیده شده هر چه زودتر باید جنبه علمی پیدا کند. بسیاری از داروهای عنوان شده، نظیر داروهای ضد دیابت و ضد درد مورد نیاز جامعه است که به زودی باید شاهد استفاده از این داروها در سطح جامعه باشیم.

 رئیس جمعیت هلال احمر درباره تولید سرم، تاکید کرد: موضوع تولید سرم هم باید جدی گرفته  شود، چون از حیث فضا و امکانات، مشکلاتی وجود ندارد.ما با تعدیل نیرو موافق نیستیم بلکه با افزایش تولید محصولات و در نتیجه افزایش تعداد شیفت ها به جای 500 نفر، 700 نفر مشغول به کار خواهند شد. تقاضاهای زیادی در استان ها وجود دارد تا خطوط تولید را راه اندازی کنند، ما می توانیم در زمینه تولید سرم با چند استان همکاری کنیم.

وی  با بیان اینکه مدیران این شرکت به پست ها و جایگاه ها تعلق ندارند، گفت: این موضوع یکی از نکات مثبت مدیران این شرکت  است.

دکتر همتی درباره بخشی از کارخانه  که سال ها پیش دچار حریق شده بود، بیان کرد: باید هر چه زودتر نسبت به احیای این ساختمان و استفاده از ظرفیت های آن اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به سه کشور آفریقایی، گفت: در سفری که به سه کشور آفریقایی برای بررسی وضعیت مراکز درمانی هلال احمر داشتم،  مردم کشور غنا، نیازمند داروهای ایرانی بودند که ما باید از این ظرفیت برای تولید و عرضه داروها در این کشور  استفاده کنیم.

دکتر همتی در پایان به ظرفیت های شرکت داروسازی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و یادآور شد: یکی از ظرفیت‌ها، تولید داروهای گیاهی است؛ علاقه به داروهای گیاهی در میان مردم جا افتاده است که امیدوارم با برنامه‌ریزی خوب تلفیقی از تولید داروهای صنعتی و سنتی را در دستور کار داشته باشیم، بر این اساس یکی از چرخه‌های تولید ما می‌تواند در اختیار داروهای گیاهی قرار بگیرد.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *