تقدیر نماینده مردم بویراحمد از اقدامات موثر هلال‌احمر در امدادرسانی به زلزله‌زدگان سی‌سخت

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: عملیات امدادرسانی و اسکان اضطراری زلزله‌زدگان سی‌سخت بر دوش نیروهای هلال‌احمر بود و این جمعیت در این عملیات خوش درخشیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از فریاد جنوب؛ مهدی روشنفکر در بازدید میدانی از مناطق حادثه دیده شهرستان دنا گفت: عملیات امدادرسانی و اسکان اضطراری در شهرستان دنا به همت جمعیت هلال احمر انجام شد.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در خانه ملت اذعان کرد: آغاز عملیات اسکان اضطراری زلزله زدگان تنها ساعاتی پس از وقوع زلزله توسط نیروهای هلال احمر، قابل تقدیر است.

وی افزود: افرادی که خانه و کاشانه شان را در بحران ها از دست داده اند بسیار مضطرب و پریشان هستند و برای تامین خوراک خود نیز نیاز به کمک دارند که جمعیت هلال احمر در زلزله اخیر از این حیث نیز با توزیع به موقع چادر و آذوقه به خوبی عمل کرده است.

روشنفکر تاکید کرد: مردم ما باید برای مواجهه با بلایای طبیعی و آمادگی در برابر آن، آموزش لازم را فراگیرند تا در زمان وقوع حوادث کمترین آسیب و خسارت ممکن را به لحاظ جانی ببینند که این مهم نیز بر عهده هلال احمر است.

 وی ادامه داد: گلایه های مردم در مورد کمک های لازم برای اسکان اضطراری نیز حاکی از آن است که ما به آموزش های لازم پس از وقوع زلزله برای مشارکت مردم در امدادرسانی نیازمندیم و باید فرهنگ سازی های لازم در این زمینه ها نیز انجام شود.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به روند بازسازی مناطق آسیب دیده در شهرستان دنا، گفت: در بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشتیم بخش زیادی از خانه ها به طور 100 درصد آسیب دیده‌اند که امیدواریم به شکل جدی عملیات بازسازی با همکاری نهادهای مربوطه انجام شود.

 

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *