رئیس مجلس شورای اسلامی در اختتامیه جشنواره “رفیق خوشبخت ما”

برای افزایش اعتماد مردم به هلال‌احمر تلاش کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این جشنواره با خلاقیت و ایده‌ی خوب در پاسداشت مقام سردار دل ها راه اندازی شده که باید از جمعیت هلال‌احمر و همه‌ی کسانی که برای زنده نگه داشتن مکتب حاج قاسم با راه‌اندازی چنین ایده‌هایی تلاش می کنند قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد باقر قالیباف در مراسم اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما» که امروز عصر توسط سازمان جوانان هلال احمر در محل باغ موزه دفاع مقدس با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، رییس جمعیت هلال احمر و دختر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد ضمن آرزوی سلامتی و توفیق عبادت در ماه رجب برای حاضرین همایش و تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره گفت : حضور اعضای جمعیت هلال احمر در جامعه، تبلور حضوری سازمان یافته و مسئولیت پذیر به نظر می‌آیند که برای همه کارها پیشتاز و پیش آهنگ هستند.

وی افزود: در سازمان های مردم نهاد همچون جمعیت هلال‌احمر، سنت های الهی سرجای خودشون هستند و با ایمان به این موضوع می دانیم که هیج کس به کسی ظلم نمی کند و همیشه انسان دوستی محور ذهن ما است.

قالیباف خاطرنشان کرد: خودباوری، نکته مهمی است که باید در همه عرصه های زندگی خود مدنظرش قرار دهیم و باید بدانیم که اگر در راه خداوند بایستیم نصرت و پیروزی با ماست

وی با تاکید بر اینکهمردم داری و مردم باوری؛ هرکاری داریم با مردم انجام دهیم، یکی از گمگشته ترین چیزی که در جامعه وجود دارد همین نکته است؛افزود:  باید بدانیم که هر مشکلی به دست مردم حل می‌شود. بازآموزی علم و دانش از همین سازمان های مردم و نهاد اعضای جوان میسر می شود و حتی شایسته سالاری هم از بطن مردم حاصل می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در جمعیت هلال احمر باید متکی به حرکت های مردم نهاد حرکت کنیم تا از سویی روحیه پاک سازی، خلاقیت، توانمندسازی، مهارت آموزی و روحیه خدمت گذاری در محیط پاکیزه و از سویی امدادرسانی در شرایط سخت را قدرشناسی کنیم.

وی گفت: سازمان جوانان و جمعیت هلال احمر با رویکرد خدمت گذاری به مردم باید حرکت کنند چراکه سایر دستگاه‌ از جمله بسیج با همین رویکرد تشکیل شده اند.

قالیباف با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم در هلال احمر دغدغه های مسئولینش برای حفظ و ارتقای اعتماد مردم باشد چراکه هیچ سرمایه اجتماعی مهم‌تر از اعتماد نیست،گفت:  در واقع با مردم کار کردن یعنی اعتماد که باید برای حفظ و ارتقای آن کوشید، در کنار این اعتماد، رضایت مردم هم باید باشد تا همه خانواده‌ها و جوانان عضو این جمعیت با رضایت از عملکرد خودشان فعالیت کنندکار زیبایی در این جشنواره انجام شد و خوب است که اقدامات جوانان هلال احمر به درستی و بدون اغراق برای مردم و دیگر جوانان هم روایت شود.

کلمات کلیدی
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *