دکتر همتی در مراسم اختتامیه“جشنواره رفیق خوشبخت ما"

این جشنواره برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهید سلیمانی برگزار شد/ مجلس نگاه ویژه ای به فعالیت هلال احمر داشته باشد

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید براینکه سردار سلیمانی به گردن همه ایرانی ها حق دارد گفت: ما به سختی می‌توانیم این دلاوری‌ها را جبران کنیم، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای زنده نگه داشتن یاد و نام آن بزرگوار با برگزاری "جشنواره “رفیق خوشبخت ما”با دریافت ۴۳هزار اثر در ۱۵ رشته اتفاق خوبی را رقم زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،دکتر کریم همتی در آیین اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما»که امروز عصر توسط سازمان جوانان هلال احمر در محل باغ موزه دفاع مقدس با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی،تعدادی از نمایندگان مجلس و دختر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد،با اشاره به اینکه سازمان جوانان یکی از درگاه‌های اصلی ورودی هلال احمر است گفت: اعضای جوان ما ۵۰ درصد ز اعضای دو میلیونی این جمعیت را تشکیل می‌دهند؛ در واقع همه اعضای جوان این سازمان در همه‌ی بخش‌ها همچون دانشجویی، طلاب و دیگر قشرها در قالب پیکره اصلی هلال‌احمر به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: در جمعیت هلال‌احمر ۸ تا ۱۰ هزار نفر کارمند هستند و باقی اعضا، ارتش داوطلبی هستند که در صحنه ها به میدان می‌آیند و مردم را تنها نمی‌گذارند.

دکتر همتی سازمان جوانان را منشا خدمات اجتماعی-فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: شاید امسال جزو معدود سال هایی باشد که بحران‌های بزرگ کم بوده است اما جوانان هلال‌احمر در اصلی ترین موضوع کشور یعنی کرونا از جان خود گذشتند و تلاش‌های ارزنده‌ای را داشتند، آنها در بحث مبارزه با کرونا کنترل ورودی و خروجی های داخل کشور را بر عهده داشتند و بیش از ۲۱ میلیون نفر با تلاش همین جوانان داوطلب غربالگری شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر به نوروز سال 1400 اشاره کرد و گفت: غربالگری ۱۰۰ مبدا ورودی در آستانه  عید  به جمعیت هلال احمر سپرده شده که انجام تست‌های سریع در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی به عهده این جوانان خواهد بود.

وی در مورد بحث بودجه از مساعدت های دولت قدردانی کرد و گفت: امسال با توجه به مساعدت های دولت و سازمان برنامه بودجه بخشی از کمبودها در انبارهای هلال احمر جبران شد اما هنوز به ایده‌آل ترین حالت که آرامش جامعه را تامین کند نرسیدیم و امیدواریم با حمایت مجلس بخش لجستیک و انبارهای هلال‌احمر برای امدادرسانی در بحران ها تقویت شود، همچنین در حوزه‌های آموزش و راه‌اندازی اردوگاه‌های فرهنگی برای جوانان نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم.

دکتر همتی همچنین راه اندازی خانه های هلال را یکی از چشم اندازهای مثبت در جمعیت برشمرد و گفت: چشم انداز جمعیت هلال‌احمر راه‌اندازی بیش از ۳۸ هزار خانه هلال بر محوریت داوطلبی در سراسر کشور است که تاکنون ۴۲۰۰ خانه با همت مدیران هلا‌احمر راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما علاقه‌مند هستیم یک جامعه تاب آور داشته باشیم؛ برای محقق کردن این هدف، برنامه‌ریزی شده تا اعضای خانه‌های هلال با فراگیری آموزش‌های لازم و تیم بندی درست در قالب همین خانه‌های هلال که موجودی اقلام امدادی آنها را هم تامین کردیم در حوادث اولین نفرات برای ارزیابی و امدادرسانی باشند.

دکتر همتی در پایان از رئیس مجلس خواست نگاه ویژه تری به فعالیت های جمعیت هلال احمر داشته باشند و گفت: ما انتظار داریم مجلس شورای اسلامی به جمعیت هلال احمر و جوانانش به عنوان فرزندانشان کمک کنند.

کلمات کلیدی
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *