امدادرسانی هلال‌احمر به ۴۶ هزار آسیب‌دیده سوانح ترافیکی و حوادث اقلیمی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به ۴۶ هزار و ۲۴ نفر از آسیب دیدگان سوانح ترافیکی و حوادث اقلیمی فصل زمستان در جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور و سخت گذر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ مهدی ولی پور با تشریح آخرین اقدامات انجام شده توسط گروه های امدادرسان هلال احمر در طرح ملی امداد و نجات زمستانه سال ۹۹ گفت: از ابتدای اجرای این طرح (۲۰ آذر تا هشتم اسفند) 5086 ماموریت مختلف امدادرسانی از جمله  2928 مورد ماموریت سوانح ترافیکی (۵۸ درصد از کل ماموریت ها) و ۴۲۵ مورد ماموریت سوانح جوی به منظور خدمات رسانی به هموطنان و مسافران زمستانی گرفتار و در راه مانده  فصل سرما در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: در این مدت 1455 نفر از مصدومان و حادثه دیدگان انواع حوادث با دریافت خدمات پایه امداد و کمک های اولیه از سوی نیروهای امدادی هلال احمر در محل وقوع حوادث یادشده درمان سرپایی شده و 2310 نفر دیگر از آنان نیز برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانه هلال احمر 2833 نفر از مسافران زمستان و متاثران از برف و کولاک در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر اسکان اضطراری و موقت یافتند.

به گفته ولی پور همچنین در مدت یادشده با انجام ارزیابی های اولیه و ثانویه امدادی از سوی نیروهای امدادرسان و انجام ۶۷۸ مورد عملیات نجات فنی شماری از حادثه دیدگان از سوانح ترافیکی با استفاده از ست های هیدرولیک و پنوماتیک نجات از داخل خودروهای سانحه دیده رهاسازی شدند.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز پنجشنبه ۲۰ آذر آغاز شده تا پایان روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سراسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح ۱۱ هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر به ارائه خدمات متنوع امدادی به آسیب دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار می پردازند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *