افتتاح ۲ خانه هلال در شهرستان خاتم یزد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم گفت: دو خانه هلال در روستاهای بخش مروست شهرستان خاتم با حضور مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ حسین نوید اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات به اهالی منطقه ترکان و کرخنگان، خانه های هلال این دو منطقه با همکاری بخشداری مروست افتتاح و به بهره برداری رسید. 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم ادامه داد: با توجه به فاصله این دو روستا از محل شهرستان  وجود خانه های هلال در این دو روستا بسیار ضروری و موثر خواهد بود که می توان از هر خانه هلال به عنوان یک پایگاه جمعیت هلال احمر استفاده کرد.

نوید بیان کرد: هدف اصلی خانه های هلال ارائه  آموزش های امدادی و ساماندهی اعضا در تیم های امداد و نجات روستایی است تا در صورت وقوع حادثه با سرعت بیشتری در محل حادثه حاضر شوند.

وی افزود: همچنین با استفاده از پتانسیل جوانان و داوطلبان برنامه های فرهنگی در کنار خدمات عام المنفعه و بشر دوستانه در خانه های هلال ارائه می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم گفت: تمامی اهالی دو روستا می‌توانند جهت ثبت نام در کلاس های آموزشی به دهیاری ‌روستا مراجعه نمایند و پس از گذرندان دوره های آموزشی ویژه خانه های هلال در کلاس کمک های اولیه شرکت و گواهی معتبر دریافت کنند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *