از ابتدای امسال تاکنون انجام شد؛ امدادرسانی هلال احمر گیلان به 1591 مصدوم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به وقوع هزار و ۱۴۷ مورد حادثه از ابتدای امسال تاکنون، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، میزان حوادث بیش از ۱۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی با بیان اینکه امسال ۶۹۱ حادثه جاده‌ای در استان گیلان رخ داده است، گفت: در مجموع هزار و ۱۴۷ حادثه در سطح استان اتفاق افتاده که ۶۰ درصد آن مربوط به حوادث جاده‌ای، ۱۵ مورد برف و کولاک و ۳۳ مورد نیز آتش سوزی جنگل و مرتع بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به ارائه هزار و ۱۴۷ خدمت متناسب با حوادث رخ داده در شهرستان‌های مختلف، افزود: بیشترین خدمات ارائه شده مربوط به شهرستان رضوانشهر است که در مجموع ۱۲ درصد از آمار کل را در بر می‌گیرد.

غلامی با بیان اینکه ۵۸ درصد حوادث جاده‌ای مربوط به تصادفات است، افزود: انحراف از مسیر و برخورد با مانع و واژگونی به ترتیب بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به حوادث دریایی و ساحلی، اظهار کرد: ۸۵ درصد این حوادث مربوط به غریق، 6 درصد مربوط به واژگونی شناور و بقیه مربوط به نقص فنی شناور و برخورد شناور با شناگر بوده است.

سیاوش غلامی با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان از این حوادث 3 هزار و ۹۹۰ نفر بوده است، گفت: تعداد مصدومان هزار و ۴۴۶ نفر، بوده که از این تعداد به هزار و ۵۹۱ نفر امدادرسانی شده، ۲۰۴ نفر نیز  به صورت سرپایی درمان شدند و ۶۵۹ مصدوم حوادث مذکور نیز به مراکز درمانی منتقل و ۱۳۱ نفر متأسفانه جان باخته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: هزار و ۵۵۰ تیم عملیاتی متشکل از 5 هزار و ۱۳۹ نیروی امدادی و عملیاتی به آسیب دیدگان از حوادث خدمات ارائه کردند.

غلامی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۱۴۷ مورد حادثه رخ داده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۹.۱۱ درصد کاهش یافته است.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *