ارزیابی عملکرد هلال‌احمر در زلزله سی‌سخت با حضور مسئولان ارشد این نهاد

اولین جلسه ارزیابی عملکرد هلال‌احمر در عملیات امداد در زلزله سی‌سخت با حضور دبیرکل جمعیت برگزار و نقاط قوت و ضعف عملکرد هلال احمر در این عملیات بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت در این نشست که با حضور رئیس سازمان امداد و نجات، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی، مدیران عامل جمعیت هلال احمر در استان های تهران و بوشهر، مدیرکل بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر و حضور ویدئو کنفرانسی مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، تاکید کرد: بررسی نقاط قوت و ضعف عملکرد جمعیت در این حادثه کمک می کند تا در حوادث بعدی با تجربه بیشتری وارد عملیات امدادی شویم.

 محراب شریفی سده معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: با بررسی دقیق و آنالیز درست رخدادها می توانیم از آنها بیاموزیم. تنها، حوادث مستند قابل تحلیل و بررسی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر هم در این نشست بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی ویژه دهیاران، بخشداران، فرمانداران و ... تاکید کرد و افزود: برگزاری دوره های فشرده فرایندهای مدیریت بحران برای این مسئولان در شهرها و روستاها، به هلال احمر در مدیریت عملیات امداد در حادثه کمک شایانی می کند.

فرایندهای عملیاتی در حوادث و بحران ها، نحوه تعامل با دستگاه های امدادرسان، تربیت فرمانده میدانی، مستندسازی، رعایت سرعت و دقت در عملیات اطلاع‌رسانی در حوادث و ... از موضوعات مورد بررسی و تاکید در این نشست بود.

 

امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *