معاون بیمارستان فوق‌تخصصی نورافشار:

توانبخشی رایگان برای کودکان و آب درمانی بیماران ام اس در بیمارستان نورافشار

معاون درمان بیمارستان فوق‌تخصصی توانبخشی و پزشکی- ورزشی نورافشار از ارائه خدمات توانبخشی رایگان برای کودکان و آب درمانی برای بیماران مبتلا به ام اس خبر داد.

معاون درمان بیمارستان فوق‌تخصصی توانبخشی و پزشکی- ورزشی نورافشار از ارائه خدمات توانبخشی رایگان برای کودکان و آب درمانی برای بیماران مبتلا به ام اس خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ روح الله نوریان با اشاره به اینکه یکی از وظایف ذاتی هلال‌احمر کاهش آلام‌بشری در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی است، اظهار داشت: یکی از ابعاد خدمات جمعیت هلال‌احمر، توانبخشی جسمی و روانی پس از وقوع حوادث و انواع بلایا است که  بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی و پزشکی- ورزشی نورافشار با تمرکز بر موضوع توانبخشی به صورت تک تخصصی خدمات جامع را به بیماران ارائه می‌کند.

پاسخگویی به درمان و توانبخشی انواع مشکلات حرکتی

وی با تاکید بر رویکرد بیمار محوری بیمارستان نورافشار، گفت: این بیمارستان تمام نیازهای بیماران مبتلا به انواع معلولیت‌ها و ناتوانی‌های حرکتی را پوشش می‌دهد، همچنین توانبخشی بیمار پس از جراحی به صورت خاص از روی تخت شروع شده و فرآیند درمان تا پس از ترخیص پیگیری می‌شود.

معاون درمان بیمارستان فوق‌تخصصی توانبخشی و پزشکی- ورزشی نورافشار، افزود: بیماران مبتلا به MS، سکته‌های مغزی، ضایعه نخاعی، مشکلات جسمی حین تولد، بیماری‌های متابولیک تاثیرگذار بر عضلات، آرتروز، کمردرد، زانودرد، مشکلات عضلانی و اسکلتی، بیماران جراحی قلب باز، بیماران ریوی و کودکان دارای مشکلات حرکتی مادرزادی می‌توانند از خدمات تخصصی تشخیص، درمان و توانبخشی بیمارستان بهره‌مند شوند.

بهره‌گیری از تکنولوژی روز در حوزه توانبخشی

نوریان با اشاره به بخش‌های مختلف درمانی و بازتوانی بیمارستان نورافشار، تصریح کرد: پلی‌کلینیک‌های تخصصی شامل اطفال، جراحی، ارتوپدی، تغذیه، عفونی، طب سوزنی، پزشکی - ورزشی و خدمات جراحی، درمان‌های نوین، بخش مراقبت‌های ویژه، کلینیک‌های چند تخصصی شامل ستون فقرات، درد، آرتروز و مشاوره و روانشناسی بخش‌های مختلف تخصصی این بیمارستان است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان نورافشار با بهره‌گیری از تجهیزات با تکنولوژی روز و نیروی انسانی متخصص و تراز اول برای ارائه خدمات کامل توانبخشی، سعی دارد پاسخگوی نیاز توانبخشی بیماران حرکتی باشد، گفت: آنچه بیمارستان نورافشار را از سایر بیمارستان‌های مطرح کشور متمایز می‌کند، وجود امکانات بازتوانی و پزشکی- ورزشی در کنار سایر فعالیت‌های درمانی است.

ارائه خدمات فوق تخصصی کاملا رایگان به کودکان نیازمند

نوریان افزود: بیمارستان نورافشار با نگاه چندرشته‌ای خدمات فوق تخصصی ارتوپدی، روماتولوژی، نورولوژی و توانبخشی کودکان را به‌صورت کاملاً رایگان به کودکان نیازمند با مشکلات حرکتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی به ارزیابی، تشخیص، درمان و بازتوانی بیماری‌های عضلانی اسکلتی کودکان ارائه می‌دهد.

به گفته وی به دلیل حجم بالای مراجعات برای دریافت خدمات فوق تخصصی توانبخشی کودکان، سیستم نوبت دهی تا پایان سال 95 تکمیل شده است.

فراهم‌شدن امکان استفاده از آب‌درمانی برای بیماران MS

معاون درمان بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی و پزشکی- ورزشی نورافشار خاطرنشان کرد: نورافشار تنها بیمارستانی است که با بهره‌گیری از تجهیزات به‌روز آب درمانی، امکان استفاده از آب‌درمانی را برای بیماران MS نیز فراهم کرده است؛ با توجه به این‌که بیماران MS نسبت به حرارت حساس هستند، یک سانس با دمای مناسب آب برای استفاده این بیماران در نظر گرفته شده است.

کلمات کلیدی