آغاز برنامه‌ریزی برای عملیات اربعین ۹۵

تشکیل کمیته بهداشت، درمان و محیط‌زیست اربعین/ واگذاری مسئولیت امدادرسانی اربعین 95 در داخل و خارج از کشور به هلال‌احمر

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: با توجه به ابلاغیه وزارت کشور؛ کمیته بهداشت، درمان و محیط‌زیست اربعین ۹۵ تشکیل شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: با توجه به ابلاغیه وزارت کشور؛ کمیته بهداشت، درمان و محیط‌زیست اربعین ۹۵ تشکیل شد.
به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر به نقل از تسنیم، سید علی مرعشی با اعلام این خبر اظهار کرد: در نخستین جلسه کمیته اربعین 95، در خصوص برنامه‌ریزی کلان برای ساماندهی برنامه عملیاتی اربعین 95، امدادرسانی در داخل و خارج از کشور به سازمان امداد و نجات و به‌طور مشخص سازمان امداد و نجات هلال‌احمر محول شد.
مرعشی همچنین عنوان کرد: بهداشت و درمان زائران در داخل کشور نیز به عهده وزارت بهداشت و در عراق به عهده جمعیت هلال‌احمر و به‌طور مشخص مرکز پزشکی حج و زیارت محول شد.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: در موضوع محیط‌زیست نیز بنا به شرایط، هر یک از دستگاه‌های ذی‌ربط وظیفه ذاتی خود را انجام خواهند داد.
استخراج نقاط ضعف و قوت خدمت‌دهی به زائران در اربعین امسال
طاهر درودی، مشاور اجرایی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر نیز در این زمینه، اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه وزارت کشور و کلید خوردن برنامه عملیاتی اربعین 95، در مرکز پزشکی حج نیز نخستین جلسه هم‌اندیشی و بارش افکار در این خصوص برگزار شد.
وی محتوای جلسه را که با حضور رئیس، معاونان مرکز پزشکی و نمایندگان نهادهای مرتبط با اربعین برگزار شد، بررسی فرآیند خدمت‌رسانی اربعین سال جاری، نگاهی به نقاط قوت و ضعف و چگونگی ارائه خدمت مطلوب‌تر در سال آتی عنوان کرد.
مشاور اجرایی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر افزود: در نخستین جلسه هم‌اندیشی مقرر شد این جلسات به‌صورت مستمر و یک هفته در میان تشکیل شود و نتیجه نهایی این جلسات با ابلاغ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان آیین‌نامه اجرایی عملیات پزشکی اربعین 95 تلقی خواهد شد.

کلمات کلیدی