اقلام کافی برای امدادرسانی در زلزله سی سخت موجود است/ توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعته میان زلزله زدگان از امروز

دبیر کل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اقلام کافی برای امداد رسانی در زلزله سی سخت موجود است، گفت: بسته های غذایی ۷۲ ساعته میان زلزله زدگان از امروز توزیع خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد حسن قوسیان مقدم اظهار کرد: جمعیت هلال احمر از دقایق اولیه زلزله در ۶ استان جلسه مدیریت بحران را تشکیل و در شب اول کمک های امدادی از دو استان معین و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به مناطق زلزله زده ارسال شد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد: در شب اول زلزله دو اردوگاه اسکان اضطراری راه اندازی شد و به افرادی که نیاز داشتند، اسکان داده شد.

قوسیان مقدم با بیان این که در گذشته هم اعلام کرده بودیم انبارهای امدادی سراسر کشور نیاز به تجهیز و تقویت دارد، تصریح کرد: اسکان اضطراری و توزیع بسته های غذایی بر عهده جمعیت هلال احمر است که در منطقه زلزله زده سی سخت اقلام کافی برای امداد رسانی موجود است.

وی ادامه داد: ممکن است مردم در مناطقی که دچار بحران شده و قابل سکونت نیست نیاز به کانکس داشته باشند که در حوزه جمعیت هلال احمر نیست.

سخنگوی جمعیت هلال احمر بیان کرد: از شب گذشته تا این لحظه، ۸۰۰ چادر، ۲۰۰ تخته پتو و ۷۰۰ تخته موکت میان زلزله زدگان توزیع شده است.

قوسیان مقدم اضافه کرد: امداد رسانی همچنان ادامه دارد و از امروز توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعت بین زلزله زدگان آغاز شده است.

انتهای پیام/

نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *